ČLÁNOK
Vzniká prvá slovenská skupina filmových grafikov – MAXCORE
13. novembra 2002

Tím mladých a cieľavedomých ľudí, 3D grafikov, stojí za tvorbou prvej slovenskej počítačovej animácie, plnej špeciálnych filmových efektov, trojrozmerných virtuálnych postáv a strojov, aké poznáme napríklad z holywoodských filmov. Skupina si dala názov MAXCORE a jej cieľom je presadiť sa vo filmovom a hernom priemysle a ukázať, že aj na Slovensku vznikajú jedinečné a kvalitné projekty podobného zamerania.

MAXCORE v súčasnosti pracuje na projekte krátkeho sci-fi filmu s pracovným názvom Genesis. Ide o prvý slovenský film založený na CGI technológii, ktorú už poznáme z filmu Final Fantasy. Snímok bude teda celý naanimovaný na počítači. Bude sa odohrávať na území Slovenska, presnejšie v Bratislave budúcnosti. Scenár snímky je veľmi pútavý, príbeh má skvelú atmosféru a zaujímavé prostredie. MAXCORE napríklad plánuje preniesť do filmu trosky skutočných súčastných budov Bratislavy, kde sa bude odohrávať jedna z hlavných akčných scén animácie.

„Máme moc vytvoriť svet neobmedzených možností, môžeme stvoriť človeka a vdýchnuť mu virtuálny život, jediné čo nemôžeme je darovať mu dušu,“ hovorí Tomáš Jády, líder skupiny MAXCORE, ktorý nám priblížil príbeh krátkeho sci-fi filmu: „Ľudstvo vytvorilo umelú inteligenciu za účelom blahobytného života. Roboty sa používali všade a čoskoro prebrali všetku prácu človeka. Avšak jedného dňa sa stala obrovská chyba za ktorú ľudstvo zaplatilo hodnotou svojej budúcnosti a svojho osudu. Po 3. svetovej vojne, keď radiácia spôsobená dopadom tisícok nukleárnych hlavíc na povrch Zeme pominula, bola jedinou nádejou ľudstva Bratstvo Znovuzrodenia, ktoré na seba zobralo úlohu znovunastolenia života na povrchu planéty. Jedinou a zároveň najväčšou základňou na Zemi je pevnosť dostavaná v roku 2065 na území Slovenska.“ Pokiaľ sa podarí preniesť tento originálny nápad do trojrozmerného virtuálneho prostredia animácie, je sa na čo tešiť.

Maxcore združuje ľudí rovnakého záujmu a je otvorená každému kto má záujem akoukoľvek formou prispieť k aktivitám skupiny. „Pokiaľ sa chce niekto zapojiť do tvorby krátkeho sci-fi filmu, na ktorom skupina v súčasnosti pracuje, je potrebné ovládať 3D Studio MAX. Pomôcť nám ale môžete akýmkoľvek spôsobom, stačí nás len skontaktovať a určite sa dohodneme,“ upresňuje T.Jády. Ukončenie projektu Genesis a teda aj uverejnenie krátkeho sci-fi filmu s rovnomenným názvom sa plánuje na začiatok budúceho roka.

Združenie Internet pre všetkých realizuje program podpory zaujímavých projektov na slovenskom internete. Ako prvý sme predstavili LUnet.sk – projekt mladých ľudí, ktorí sa intenzívne zaujímajú o programovanie a svoj čas tak využívajú na aktivity prispievajúce k ich vzdelaniu a obohacujú tak aj obsah slovenského internetu. V trende pokračujeme predstavením projektu MAXCORE. Keďže ide o rozsiahly projekt, budeme sa mu venovať dlhodobo. Internet pre všetkých predstaví aj ďalšie projekty, ktoré majú ukázať, že informačné technológie a internet dokážu byť pri ich správnom využití výbornou pomôckou pri rozvoji mládeže a veľmi užitočne pomáhajú ľuďom vo vykonávaní ich profesie, vo verejných záležitostiach, či pri vzdelávaní.


Tento projekt je podporený z Európskeho sociálneho fondu

KURZY

21. 6. 2024

USD 1,069 0,003
CZK 24,949 0,051
GBP 0,845 0,000
HUF 396,930 0,460
CAD 1,463 0,006

SPOLUPRÁCA
SSDS

SAF

ReFIS