ČLÁNOK
V rámci korporácie Damovo pôsobí 22 regionálnych spoločností
27. septembra 2002

Pred rokom vznikla v 18 krajinách sveta spoločnosť Damovo, globálny dodávateľ systémových telekomunikačných riešení pre podnikovú sféru. Vyjadrením úspešného pôsobenia slovenskej pobočky Damovo Slovakia, s.r.o. je organizácia stretnutia predstaviteľov regionálnych zastúpení z Českej republiky, Maďarska, Poľska, Nemecka, Švajčiarska a Slovenska. Na stretnutí sa zúčastňujú predstavitelia spoločnosti Paul Collinge, viceprezident pre obchod a vývoj a Joanne James, viceprezidentka pre marketing a komunikáciu. Na stretnutí sa hovorilo o riešeniach, ktoré bude spoločnosť ponúkať v budúcom roku.

„Dnes nasadzujeme aj technológie firiem, ktoré sa v čase nášho pôsobenia pod hlavičkou Ericssonu z konkurenčných dôvodov nemohli používať,“ hovorí Pavol Róža, generálny riaditeľ Damovo Slovakia, s.r.o. V projektoch sa už používajú riešenia nielen od Ericssonu, ale aj od firiem ako Cisco, Mitel, Juniper Networks alebo Extreme Networks. „Nezávislosť na dodávateľoch technológií má hlavný podiel na našom úspechu aj v celosvetovom meradle“ dodáva P. Róža. Na Slovensku Damovo v porovnaní s rokom 2000 zvýšilo obrat o 60 %.

Damovo prináša novátorské riešenia nielen v oblasti hlasovej, ale aj mobilnej a dátovej komunikácie. V súčasnosti sa orientuje aj na e-commerce, kontaktné zákaznícke centrá a riadené služby. Medzi najzaujímavejšie projekty na Slovensku patrí celoslovenská multimediálna sieť Ministerstva vnútra SR, komplexná optická sieť Železníc Slovenskej republiky integrujúca hlasové a dátové služby v uzle Bratislava, systém elektronického bankovníctva pre ING Bank, ako aj projekty, kde spoločnosť Damovo dodávala partikulárneho riešenia telekomunikačnej infraštruktúry – EuroTel, Swan, Nafta Gbely, Slovenský plynárenský priemysel, Energotel a iné.

V máji 2000 sa Ericsson Enterprise, divízia švédskeho koncernu Ericsson zameraná na podnikové riešenia, odčlenila od svojej materskej spoločnosti. Majoritný balík akcií získala spoločnosť Apax Partners a Ericsson si v novej spoločnosti ponechal len 20-percentný majetkový podiel. Výsledkom tejto akvizície bol vznik spoločnosti Damovo. Za rok pôsobenia pod novým menom sa Damovo etablovalo na svetovom trhu ako významný systémový integrátor komplexných telekomunikačných riešení pre podnikovú sféru v oblasti hlasových, dátových a mobilných riešení, ktorý je nezávislý na dodávateľoch technológií.

V rámci korporácie Damovo pôsobí 22 regionálnych spoločností, už v blízkej budúcnosti sa však chystajú ďalšie akvizície v Európe a Severnej Amerike. Vo Veľkej Británii, Nemecku, Taliansku, Austrálii a Brazílii pôsobia najväčšie pobočky, ktoré dosahujú najvyšší obrat. Spomedzi menších regionálnych zastúpení je Damovo Slovakia jednoznačným lídrom v stredoeurópskom regióne. Podľa slov Joanne James, viceprezidentky pre marketing a komunikáciu: „Damovo Slovakia pomohlo tejto krajine etablovať sa ako jeden z najviac sa rozvíjajúcich a úspešných nových obchodných trhov. Trh východnej Európy je pre Damovo veľmi dôležitý a Damovo Slovakia v súčastnosti predstavuje jeden z našich najsilnejších trhov.“ V prepočte na počet obyvateľov krajiny dosahuje Damovo Slovakia najvyššie finančné obraty. Dôkazom tejto skutočnosti je ocenenie, ktoré slovenské Damovo získalo ako jedna z troch regionálnych pobočiek na celosvetovom stretnutí zástupcov korporácie začiatkom tohto roka na amerických Bermudách.


Tento projekt je podporený z Európskeho sociálneho fondu

KURZY

14. 6. 2024

USD 1,069 0,010
CZK 24,736 0,037
GBP 0,842 0,003
HUF 398,000 1,520
CAD 1,470 0,012

SPOLUPRÁCA
SSDS

SAF

ReFIS