ČLÁNOK
TÚ SR udelil Slovanetu licenciu na poskytovanie telefónnych služieb
11. decembra 2002

Telekomunikačný úrad SR (TÚ SR) minulý týždeň udelil spoločnosti ViaPVT (za skupinu Slovanet) licenciu na zriaďovanie a prevádzkovanie pevnej verejnej telekomunikačnej siete a na poskytovanie verejnej telefónnej služby prostredníctvom pevnej verejnej telekomunikačnej siete od 1.1.2003.

Udelením spomínanej licencie TÚ SR môže Slovanet poskytovať telefonovanie v miestnej, medzimestskej a medzinárodnej prevádzke. Číslo pre výber prevádzkovateľa siete Slovanet bude 1010. „Udeľovanie licencií naštartovalo proces liberalizácie telekomunikačného trhu, ktorá postupne prinesie prostredie výhodnejšie pre všetkých zákazníkov. Veríme, že štát a TÚ SR tento proces podporia vhodnými krokmi,“ hovorí Peter Koždoň, generálny riaditeľ Slovanetu. „Získaná licencia nám ako integrátorovi komunikačných služieb umožní rozšíriť portfólio poskytovaných služieb,“ dodáva P. Koždoň.

Telekomunikačný úrad SR dostal 12 žiadostí o licenciu na poskytovanie verejnej telefónnej služby prostredníctvom pevnej verejnej telekomunikačnej siete. Po obdržaní licencie majú žiadatelia 15 dní na podanie odvolania, pokiaľ s licenciou nebudú súhlasiť.

Telekomunikačný úrad Slovenskej republiky vo svojej tlačovej správe neuviedol poznámku, že ViaPVT požiadala a získala licenciu za skupinu Slovanet. V oboch spoločnostiach v súčasnosti prebieha posledná fáza fúzie pred zlúčením pod jednu spoločnosť – Slovanet, a.s. Bratislava.

Slovanet je jedným z najväčších poskytovateľov integrovaných komunikačných služieb pre firemný segment. Spoločnosť poskytuje služby internetu, virtuálne privátne siete, hlasové služby a bezpečnostné riešenia najmä menším a stredným podnikom, ako aj veľkým slovenským organizáciám.

V súčasnosti je Slovanet medzinárodným holdingom, medzi členov ktorého patria okrem slovenského Slovanetu a ViaPVT aj spoločnosť SkyNET, ktorá hrá významnú úlohu na trhu komunikačných a bezpečnostných služieb v Českej republike. Podiel Slovanetu na trhu podnikových infokomunikačných služieb Slovenska je viac ako 20 %.


Tento projekt je podporený z Európskeho sociálneho fondu

KURZY

14. 6. 2024

USD 1,069 0,010
CZK 24,736 0,037
GBP 0,842 0,003
HUF 398,000 1,520
CAD 1,470 0,012

SPOLUPRÁCA
SSDS

SAF

ReFIS