ČLÁNOK
Tatra banka prijíma kreditné karty Diners Club International v sieti svojich platobných terminálov
6. mája 2002

Strategická spolupráca spoločnosti Diners Club International, vydavateľa prestížnych kreditných kariet, a Tatra banky prináša v týchto dňoch reálne výsledky. Začiatok spolupráce medzi Diners Club a Tatra bankou umožnil k dnešnemu dňu zvýšiť počet akceptačných miest karty Diners Club o 1000 nových obchodných miest. Držitelia kreditných kariet Diners Club môžu dnes na Slovensku platiť svojou kartou spolu už na 4000 obchodných miestach. Do konca roka spoločnosť Diners Club v spolupráci s Tatra bankou a Slovenskou Sporiteľnou plánuje rozšíriť celkovú sieť obchodných miest na Slovensku, akceptujúcich jej karty, na 6500. K najnovším prevádzkam, ktoré akceptujú karty Diners Club, v týchto dňoch pribudli sieť čerpacích staníc Esso a Aral, obchodné reťazce Nay a Baťa, cestovná kancelária Satur, hypermarkety Hypernova, a nákupné strediská Aupark, Polus a Avion Park. Doteraz boli kreditné karty Diners Club akceptované len platobnými terminálmi Slovenskej sporiteľne, a to u 3000 obchodníkov.

Po úspešnom spustení vydávania súkromných kariet Diners Club v decembri minulého roku, rozšírila Tatra banka v dnešných dňoch svoju širokú ponuku platobných kariet aj o firemné karty Diners Club.

Program firemných kariet Diners Club predstavuje komplexný systém riešenia manažmentu firemných nákladov podľa individuálnych požiadaviek klienta. Šetrí finančné prostriedky

a poskytuje kompletný prehľad o všetkých uskutočnených transakciách. V rámci programu má klient možnosť získať aj privátne karty Diners Club za zvýhodnených podmienok ako účinný nástroj zníženia rizika firmy z možného zneužitia firemnej karty a rozlíšenia privátnych a firemných výdavkov. Firemné karty Diners Club navyše obsahujú bezplatné doplnkové služby, ako sú poistenie, asistenčná služba, lokálne transakcie bez poplatkov, bezúročný úver, prepočet najvýhodnejším kurzom, žiadny depozit pri vydaní karty a mnohé ďalšie výhody.

„Zahrnutie platobných terminálov Tatra banky do siete obchodných miest, ktoré prijímajú karty Diners Club International, je významným krokom k ich etablovaniu na Slovensku. Som presvedčený, že strategická spolupráca s Tatra bankou prispeje k tomu, že sa karty Diners Club stanú u nás rovnako akceptované ako iné druhy kariet,“ povedal o spolupráci Radoslav Szücs, riaditeľ spoločnosti Diners Club Slovakia, s.r.o. „Sme radi, že na základe spolupráce so spoločnosťou Diners Club môžeme priniesť novú pridanú hodnotu našim klientom – obchodným partnerom. Rozšírenie akceptácie týchto kariet v obchodoch a zariadeniach služieb opäť posúvajú Slovensko bližšie k štandardom západných krajín a Tatra banka týmto poskytuje svojim partnerom možnosť prijímať platobné karty štyroch najväčších kartových spoločností na svete.“ dodal Roman Začka, riaditeľ Public Relations Tatra banky.

Spoločnosť Diners Club International, vynálezca kreditnej karty, už od roku 1950 ako prvá na svete začala poskytovať exkluzívne služby prostredníctvom kreditných kariet. Základnú ponuku Diners Club na Slovensku tvorí privátna karta a firemná karta. Súčasťou ponuky na Slovensku je aj bonusová karta Diners Club/ČSA so zvýhodneniami pre klientov Českých aerolínií a program firemných kariet pre spoločnosti ako prostriedok manažmentu firemných nákladov podľa individuálnych požiadaviek klienta. Služby Diners Club International vo svete využíva 8,5 milióna držiteľov kariet, ktorým je k dispozícii na viac ako 7 miliónov obchodných miestach vo viac ako 200 krajinách sveta. Karty tiež umožňujú výber hotovosti v celosvetovej sieti 400 000 bankomatov alebo v 40 000 výplatných miestach v bankách a hoteloch. Diners Club je vedúca spoločnosť na svetovom trhu vo vydávaní co-brandových kariet a medzi jej klientelu patrí viac ako polovica z 500 najúspešnejších firiem na svete podľa rebríčka časopisu Fortune.


Tento projekt je podporený z Európskeho sociálneho fondu

KURZY

12. 6. 2024

USD 1,077 0,004
CZK 24,686 0,020
GBP 0,844 0,002
HUF 395,280 0,650
CAD 1,480 0,001

SPOLUPRÁCA
SSDS

SAF

ReFIS