ČLÁNOK
Stavebná sporiteľňa VÚB-Wüstenrot, a.s. vyplatila klientom 3,63 mld. Sk
17. septembra 2001

Za osem mesiacov tohoto roka vyplatila Stavebná sporiteľňa VÚB-Wüstenrot, a.s. svojim klientom 3,63 mld. Sk, čím zvýšila účasť na financovaní bývania. Celkový objem finančných prostriedkov poskytnutých klientom od roku 1993 do konca augusta 2001 tak dosiahol výšku 20 miliárd Sk.

Za spomínané obdobie január – august 2001 potvrdila Stavebná sporiteľňa uzavretie 58 246 nových zmlúv o stavebnom sporení v objeme cieľových súm 9,56 mld. Sk. V tom istom období otvorila pre svojich klientov 8 210 stavebných úverov a medziúverov v objeme cieľových súm 2,87 mld. Sk. Pre predčasné použitie prostriedkov s účelom rekonštruovať a modernizovať bytové priestory sa rozhodli majitelia zmlúv o stavebnom sporení s celkovým objemom cieľových súm 3,08 mld. Sk.

Základom dosiahnutia týchto výsledkov je kvalita poskytovaného servisu. Na maximálnu spokojnosť širokej verejnosti, súčasných i budúcich klientov, sa Stavebná sporiteľňa VÚB-Wüstenrot zamerala a práve tento mesiac uvádza do praxe ojedinelý produkt – otvorené stavebné sporenie FLEXIBIL.

FLEXIBIL prináša 75 kombinácií jednotlivých parametrov a najnižšiu úrokovú sadzbu na stavebný úver na Slovensku.

Stavebné sporenie Flexibil otvára nové možnosti sporenia. Je to stavebné sporenie, ktoré sa prispôsobuje požiadavkám klientov a konkrétnej situácii, nie naopak. Týmto moderným a flexibilným produktom ponúka VÚB Wüstenrot svojim klientom možnosť výraznejšie ovplyvniť fázu sporenia, ako aj fázu úverovania. S Flexibilom si sporiteľ sám určuje a ľubovoľne kombinuje parametre stavebného sporenia a má tak možnosť ovplyvniť:
* podiel nasporenej sumy z cieľ. sumy potrebný pre nárok na stavebný úver
* dobu sporenia nevyhnutnú pre získanie stavebného úveru
* úrokovú sadzbu stavebného úveru
* výšku splátky stavebného úveru a tým aj dobu splácania.

Jednotlivé parametre môže sporiteľ meniť, prispôsobovať a kombinovať podľa svojich potrieb. Nemusí sa rozhodnúť hneď, či chce nasporiť 40%, 50% alebo 60% z cieľovej sumy, ako rýchlo chce získať nárok na stavebný úver, akú výšku splátky úveru chce a môže splácať atď. Vo fáze sporenia si môže podľa svojej situácie vyberať, či má záujem o najkratšiu dobu sporenia, najnižšiu nasporenú sumu, najnižšiu splátku, najnižší úrok na stavebný úver alebo optimálnu mieru kompromisu.


Informácie sú spolu so simuláciou výpočtov dostupné na: www.flexibil.sk


Tento projekt je podporený z Európskeho sociálneho fondu

KURZY

12. 7. 2024

USD 1,089 0,004
CZK 25,341 0,020
GBP 0,840 0,003
HUF 391,900 2,050
CAD 1,483 0,004

SPOLUPRÁCA
SSDS

SAF

ReFIS