ČLÁNOK
Spoľahlivosť od HP
23. júla 2003

Spoločnosť HP (NYSE:HPQ) uviedla na trh nové bezpečné a vysoko výkonné stolové počítače HP Compaq d330 a HP Compaq d530.

„Spoločnosť HP, ktorá buduje na svojej dlhoročnej histórii v oblasti inovácií, uvádza na trh nový rad firemných desktop-produktov, ktoré nielenže prinášajú vyšší výkon a zlepšujú tak produktivitu pracovníkov, ale aj pomáhajú firmám pri ochrane ich cenných údajov a digitálneho vlastníctva prostredníctvom vylepšených bezpečnostných funkcií a služieb,“ povedal Eric Cador, vrchný viceprezident, HP Personal Systems Group, EMEA.

Stolové počítače HP Compaq d330 a HP Compaq d530 poskytujú zlepšené bezpečnostné funkcie a špičkové klientské služby pre zjednodušenie procesu upgradu a pre zníženie nákladov na ďalšiu údržbu, opravy a technickú podporu počas celého obdobia životnosti týchto počítačov.

Spoľahlivý rad stolových počítačov HP Compaq Business Desktop d530 poskytuje zákazníkom maximálnu stabilitu a spravovateľnosť. Životné cykly týchto výrobkov, sa budú pohybovať na úrovni až 15 mesiacov. Spoločnosť HP umožňuje jednoduchšiu spoluprácu počítačov v rámci podnikových sietí tým, že u všetkých počítačov radu d530 dodáva spoločný softvérový diskový image a spravovacie nástroje HP Lifecycle Solutions, ktoré patria medzi najlepšie v tejto kategórii PC.

Nový čip HP ProtectTools Embedded Security umožňuje zákazníkom vyššiu ochranu ich údajov a kontrolu prístupu do počítačových sietí. HP ProtectTools Embedded Security predstavuje voliteľný, na štandardoch založený produkt, ktorý bol vyvinutý v spolupráci s firmou Infineon Technologies. Účelom tohto bezpečnostného riešenia, dostupného u všetkých modelov d530, je vylepšiť natívne bezpečnostné funkcie operačného systému Microsoft® spolu s bezpečnostnými aplikáciami od tretích výrobcov, ako napr. PKI (public key infrastructure) programové suity a VPN (virtual private network) siete.

HP ProtectTools umožňuje robustnejšie a bezpečnejšie kódovanie súborov a adresárov prostredníctvom hardvérového generovania kľúčov a ich úschovy. Zariadenie HP Personal Secured Drive zjednodušuje ochranu údajov vďaka ich zakódovaniu s využitím používateľsky prívetivého „drag&drop“ rozhrania. Toto rozhranie sa bezproblémovo integruje do populárnych aplikácií na príjem alebo na odosielanie elektronickej pošty, akými sú napr. Microsoft Outlook alebo Lotus Notes, a poskytuje tak možnosť kódovania e-mailov.

Počítač HP Compaq Business Desktop d530 je dostupný v troch prevedeniach – zmenšené prevedenie desktopu SFF (tzv. small form factor), konvertovateľná miniveža CMT (tzv. convertible minitower) z ktorej otočením o 90 stupňov vznikne desktop a ultra malé prevedenie USDT, ktoré je takmer 4 menšie ako klasický desktop (tzv. ultra-slim desktop), pri zachovaní plnej výkonnosti. Zákazníci si môžu vybrať medzi štandardnými predkonfigurovanými modelmi alebo si počítače úplne prispôsobiť vlastným požiadavkám. K dispozícii sú procesory Intel® Celeron® alebo Pentium® 4 s maximálnou frekvenciou 3,2 GHz (podporujúce technológiu Hyper-Threading a FSB frekvenciu 800MHz), pevné disky U-ATA s maximálnou kapacitou až 160 GB, dvojkanálové DDR SDRAM pamäte až do 4 GB, široká ponuka DVD-ROM, DVD+RW alebo CD-RW mechaník a operačný systém alebo Microsoft Windows® XP verzie Home Edition alebo Professional. K dispozícii sú aj linuxové konfigurácie. Ceny začínajú na úrovni 39.900 Sk bez DPH za SFF model s procesorom Intel® Pentium ®4 2,4 GHz s HT technológiou, 256 MB pamäťou DDR (double data rate) SynchDRAM, 40 GB pevným diskom s 7200 otáčkami za minútu, 48x CD-ROM mechanikou a operačným systémom Microsoft® Windows® XP Professional. Štandardne je záruka poskytovaná u zákazníka po dobu 3 rokov.

Rad HP Compaq Business Desktop d330 prináša domácnostiam, menším a stredne veľkým firmám, ktoré hľadajú čo najefektívnejšie využitie svojich IT investícií v súčasnosti a aj do budúcnosti, tú najnovšiu technológiu a spoľahlivú výkonnosť pri vôbec najnižších počiatočných nákladoch.

Spoločnosť HP predstavila dve nové prevedenia systémov d330: minivežu MT (microtower) a desktop DT. Obidva modely boli navrhnuté tak, aby poskytovali ľahkú spravovateľnosť, ako napr. prístup do vnútra počítača bez použitia nástrojov, čím umožňujú jednoduchú výmenu vnútorných komponentov, dlhú životnosť a najnovšie technológie za prijateľné ceny.

Rad HP Compaq Business Desktop d330 prináša zákazníkom možnosť výberu z predkonfigurovaných modelov alebo z počítačov úplne prispôsobených potrebám zákazníkov. Ceny sa začínajú na úrovni 28.900 Sk bez DPH pri konfigurácii, ktorá dosahuje najlepší pomer ceny k výkonu. Táto konfigurácia obsahuje: procesor Intel® Celeron® 2,0 GHz, 256 MB pamäť DDR (double data rate) SynchDRAM, pevný disk s kapacitou 40 GB a 5400 otáčkami za minútu, 48x CD-ROM mechaniku a operačný systém Microsoft® Windows® XP Professional. Štandardne je záruka poskytovaná u zákazníka počas prvého roku a po dobu ďalších 2 rokov v servise spoločnosti HP.

Obidva rady HP Compaq Business Desktop d530 a HP Compaq Business Desktop d330 sú na budúcnosť pripravené aj predinštalovanými Serial ATA konektormi na disky ako aj možnosťou použitia budúcich procesorov Intel® a ponúkajú voliteľné bezpečnostné funkcie, vrátane zámku Kensington Lock, Universal Chassis Clamp Lock, kontrolu USB portov, inteligentné klávesnicové čítacie zariadenia čipových kariet a predinštalovaný zámok na kryte počítača alebo snímač vniknutia do počítača.


Tento projekt je podporený z Európskeho sociálneho fondu

KURZY

25. 9. 2020

USD 1,163 0,001
CZK 27,107 0,092
GBP 0,913 0,001
HUF 363,160 1,290
CAD 1,556 0,004

SPOLUPRÁCA
SSDS

SAF

ReFIS