ČLÁNOK
Softvér ELO prichádza na Slovensko
14. júna 2002

Spoločnosť BSP začína od júna na slovenskom trhu distribuovať revolučný softvér na elektronickú archiváciu dokumentov pod názvom ELO. Tento softvér vyvinuli špecialisti na prácu v kancelárii, takže spĺňa najnáročnejšie požiadavky na archiváciu.

Elektronický manažment dát využívajú také veľké inštitúcie a podniky, ako BMW, Lufthansa, Finančný úrad v Mníchove, Grécka národná banka, Mníchovské letisko, ale aj veľké sporiteľne a poisťovne, dokonca ja Nemecký červený kríž.

Aj keď pri práci čoraz viac používame počítač, existuje ešte stále množstvo informácií, dokumentov a účtovných dokladov prístupných iba v papierovej podobe. Elektronické archivovanie dát a dokumentov sa preto stáva súčasťou vybavenia mnohých spoločností, ktoré takto zjednodušujú svoj spôsob práce a znižujú náklady. „Digitálna archivácia zjednocuje spôsob archivácie dokumentov, likviduje duplicitnú archiváciu informácií, odstraňuje nutnosť kopírovania dokumentov, zjednodušuje komunikáciu medzi pracoviskami a pobočkami ako aj pracovné procesy vo firme,“ povedala o tomto systéme Monika Melišová zo spoločnosti BSP Softwaredistribution.

Elektronické archivovanie dát má široké využitie – možno ho aplikovať ako v domácnostiach, tak aj v malých, stredných i veľkých podnikoch, rovnako aj v samosprávach miest a obcí.

Príkladom spracovania je ELOprofessional – balík produktov pre stredné a veľké firmy s veľkým počtom dokumentov. Klienti pracujú spolu s ELOprofessional serverom, ktorý využíva medzinárodne štandardizovanú SQL-databázu (MS-SQL). Použitie SQL, ako celosvetového štandardu, zaručuje správu dát v potenciálne nových systémoch aj v ďalších rokoch. ELO professional umožňuje optimálnu správu všetkých existujúcich dokumentov (faxových, skenovaných, e-mailových a ostatných firemných dokumentov) prostredníctvom výkonnej 32 Bit technológie a všeobecnej Klient/Server architektúre.

Certifikovaným a autorizovaným partnerom pre ELO v Rakúsku a v susedných krajinách (Business Partner ELO Digital) je spoločnosť Panta Rhei, ktorá práve rozširuje pôsobenie aj na Slovensko. Produkty distribuuje BSP Softwaredistribution.

BSP Group je voľné združenie špecialistov IT, ktorých cieľom je poskytovať zákazníkom dlhodobú komplexnú starostlivosť o informačný systém, založenú na vzájomnej dôvere a kvalite poskytovaných služieb. Napriek tomu, že firmy na trhu pôsobia samostatne, ich vzájomná spolupráca znásobuje potenciál každej z nich. Pôsobenie každej z firiem zapadá do mechanizmu spoločnej snahy uspokojiť potreby zákazníka. Mechanizmus spolupráce podnecuje ich neustály vývoj a napredovanie.


Tento projekt je podporený z Európskeho sociálneho fondu

KURZY

12. 6. 2024

USD 1,077 0,004
CZK 24,686 0,020
GBP 0,844 0,002
HUF 395,280 0,650
CAD 1,480 0,001

SPOLUPRÁCA
SSDS

SAF

ReFIS