ČLÁNOK
Slovenský internet obohatil nový portál – Lunet.sk
7. novembra 2002

Dňa 1. októbra 2002 bol oficiálne do plnej prevádzky uvedený nový portál na slovenskom internete – LUnet.sk (www.LUnet.sk). Tento portál je na rozdiel od väčšiny ostatných portálov, ktoré sú určené pre istú skupinu ľudí, odlišný najmä zameraním – o všetkom a pre všetkých. Nájdete tu všetko od vlastného adresára kontaktov cez magazín a katalóg WWW stránok až po zábavu, ako diskusné fórum, chat (pokec) a podobne. Zriadovateľom portálu LUnet.sk je partia cieľavedomých mladých ľudí, ktorých spája záujem o programovanie a združujú sa od roku 1999 pod názvom LUsoft Team.

„Cieľom portálu LUnet.sk je poskytnúť množstvo informácií na jeden klik. Väčšina portálov sa snaží poskytovať čo najviac služieb, ktoré sú však zbytočné – načo bude človeku žijúcemu v Košiciach jedálny lístok reštaurácie v Bratislave,“ hovorí Lukáš Uher, prezident LUsoft Teamu. „My sa snažíme poskytnúť informácie a služby, ktoré zaujmú každého. Vytvoríte si napríklad vlastný adresár kontaktov dostupný z celého sveta. Ak sa v ňom budete nachádzať a zachce sa vám zasmiať, jediným klikom sa ponoríte do množstva vtipov. A stačí vám vedieť iba jedinú adresu – www.LUnet.sk. Pripravujeme ešte množstvo ďalších služieb, ako ankety, burza, zoznamka, plánovací kalendár a podobne. Takže sa je na čo tešiť.“

Portál LUnet.sk vznikal dlhšiu dobu. Jeho prvá podoba bola od 1. septembra 2001 umiestnená na adrese www.LUnetwork.host.sk a plnila funkciu domovských stránok LUsoft Teamu. „Grafické spracovanie bolo na nízkej úrovni a prakticky to bolo len zopár stránok s popisom programov LUsoft Teamu s možnosťou ich stiahnutia,“ dopĺňa L.Uher. Neskôr sa členovia LUsoft Teamu zlepšovali v používaní jazyka HTML a PHP, stránky dostali určitý grafický nádych a neskôr sa objavovali ďalšie sekcie, ako e-zine New World, jednoduché diskusné fórum a ďalšie vylepšenia. Postupne sa z domovských stránok LUsoft Teamu stával portál a domovské stránky Lusoft Teamu sa od neho oddelovali. Počas júla až augusta 2002 došlo k presťahovaniu sa na doménu www.LUnet.sk, k zmene názvu a grafiky a dňa 1. októbra sa spustil úplne nový portál LUnet.sk, ktorý vychádza z jeho predchodcu, siete LUnetwork. „Dúfame, že portál LUnet.sk je dôstojným obohatením slovenského internetu a že ho slovenskí surferi ocenia“, dodáva L.Uher.

Internet pre všetkých pripravuje predstavenie aj ďaľších projektov, ktoré majú prakticky ukázať, že informačné technológie a internet dokážu byť pri ich správnom využití výbornou pomôckou pri rozvoji mládeže a veľmi užitočne pomáhajú ľuďom vo vykonávaní ich profesie, vo verejných záležitostiach, či pri vzdelávaní.


Tento projekt je podporený z Európskeho sociálneho fondu

KURZY

21. 6. 2024

USD 1,069 0,003
CZK 24,949 0,051
GBP 0,845 0,000
HUF 396,930 0,460
CAD 1,463 0,006

SPOLUPRÁCA
SSDS

SAF

ReFIS