ČLÁNOK
Prieskum spoločnosti Winter Corporation overuje 29,2-terabajtový dátový sklad
25. novembra 2003

Spoločnosť Oracle (NASDAQ:ORCL) oznámila, že je vedúcou databázou pre transakčné spracovanie a podporu rozhodovania v reálnych zákazníckych prostrediach podľa prieskumu Winter Corporation 2003 TopTen Program.

Podľa tohto prieskumu najväčší komerčný dátový sklad na svete s 29,2 terabajtu dát beží na databáze Oracle. Celkovo používajú zákazníci Oracle prvých 10 OLTP databázových implementácií na svete na Unixe, teda prvých 10 OLTP lokalít podľa veľkosti databázy aj podľa najvyššieho počtu riadkov alebo záznamov. Potešujúcou správou je, že v prvej desiatke OLTP implementácií podľa veľkosti databázy, na 5.mieste, sa umiestnil slovenský Eurotel.

V prieskume sa tiež zistilo, že najväčšia databáza transakčného spracovania na svete na Unixe používa databázu Oracle s viac ako 5,0 terabajtami dát. V celosvetovom meradle zákazníci Oracle prevádzkujú tri z prvých 10 OLTP databáz na Windows; najväčšia spravuje 3,2 terabajtu dát. Okrem toho Oracle Collaboration Suite Email Server narába s viac ako 2,2 terabajtu dát.

Prieskum identifikuje vedúce svetové databázové implementácie na základe veľkosti databázy a najväčšieho počtu riadkov alebo záznamov. V rámci rigorózneho procesu prieskumu musia mať respondenti overenú veľkosť databázy, ktorá vyhovuje požiadavkám prieskumu. Spoločnosť Winter urobila prieskum u zákazníkov Oracle z 20 krajín na piatich kontinentoch v odvetviach od telekomunikácií a štátnej správy až po zdravotníctvo a bankovníctvo. Zákazníci Oracle celkovo tvorili približne 50 percent (70 zo 141) overených respondentov prieskumu Winter TopTen Program.

Od všetkých zákazníkov – respondentov sa vyžadovalo vyplnenie dotazníka prieskumu Winter TopTen Program a overenie údajov spustením overovacieho skriptu SQL na svojich produkčných systémoch. Výstup overovacieho skriptu SQL musí udávať veľkosť databázy viac ako jeden terabajt pre Unix/Mainframe a viac ako 500 GB pre Windows, aby ho Winter Corporation mohla akceptovať. Winter Corporation definuje veľkosť databázy ako používateľské dáta plus indexy.

Oracle je najväčšou spoločnosťou dodávajúcou podnikový softvér na svete. Ďalšie informácie o spoločnosti Oracle sú k dispozícii na http://www.oracle.com.


Tento projekt je podporený z Európskeho sociálneho fondu

KURZY

23. 2. 2024

USD 1,083 0,001
CZK 25,354 0,045
GBP 0,853 0,003
HUF 388,470 1,590
CAD 1,459 0,003

SPOLUPRÁCA
SSDS

SAF

ReFIS