ČLÁNOK
PowerNet – revolucná technológia prenosu dát
6. marca 2003

Spolocnost Corinex Global a.s. a spolocnost Corinex Communications Corp. predstavila v bratislavskom Kongresovom centre Technopolu novinku v oblasti prenosu dát technológiu PowerNet. Odborného seminára „Využitie elektrických rozvodov na dátovú komunikáciu“ sa zúcastnil pán Horst Sandford, CEO Corinex Communication Corp. Kanada, ktorá PowerNet vyrába, obchodný radca Kanadského velvyslanectva v Prahe, pán Georges Lemieux, zástupcovia spolocnosti Corinex Global a.s. a pozvaní odborníci z oblasti informacných a komunikacných technológií.

Technológia PowerNet využíva bežný elektrický rozvod pre lokálny prenos dát rýchlostí do 14 MBit/s. Pripojením PowerNet adaptérov do elektrickej siete nízkeho napätia a ich spojením s pocítacom jednoducho vytvoríme klasickú dátovú siet bez nutnosti stavebných úprav a inštalacných prác.

Corinex predstavil svoje PowerNet výrobky: PCI PowerNet kartu, USB PowerNet Adaptér, USB PowerNet adaptér a Open PowerNet Management, softvér pre spravovanie Powernet sietí. Všetky aplikácie pracovali spolahlivo a s požadovanou kvalitou. Praktické možnosti a využitia technológie PowerNet prezentoval pán Ing. Pavel Šimon, technický riaditel spolocnosti Corinex Global a.s., PowerNet komunikácie – súcasnost a budúcnost pán Mgr. Štefan Slanicka, podpredseda Predstavenstva spolocnosti Corinex Global a.s. Ing. Jirí Vojta za spolocnost Garentia Holding CZ, a.s..

Pán Horst Sandfort na záver oboznámil prítomných so zákazníkmi Corinexu na medzinárodnom trhu, medzi ktorými treba spomenút spolocnosti ako Cisco Systems, Microsoft, Deutsche Telecom, France Telecom, Italtel, Panasonic, Apple Computers, Sony, Mitel, Sharp, Philips, ABB, Comp USA, a iní. Zároven ocenil prácu vývojového tímu v Bratislave, ktorý vyvinul všetky spomínané produkty.

O možnosti financovania niektorých vybraných projektov, hlavne z oblasti štátnej správy, samosprávy prostredníctvom kanadských štátnych programov (CCC a IDC), informoval krátko obchodný radca Kanadského velvyslanectva v Prahe, pán Georges Lemieux.


Tento projekt je podporený z Európskeho sociálneho fondu

KURZY

18. 9. 2020

USD 1,183 0,004
CZK 26,727 0,020
GBP 0,913 0,002
HUF 360,780 0,380
CAD 1,560 0,003

SPOLUPRÁCA
SSDS

SAF

ReFIS