ČLÁNOK
Ostrý štart internetového denníka Inet.sk
7. marca 2003

Obcianske združenie Internet pre všetkých ohlasuje ostré spustenie internetového denníka www.INET.sk. Ide o neziskový projekt, ktorého hlavným cielom je pomáhat spotrebitelom v riešení ich problémov v oblasti telekomunikácií a internetu najmä kvalitným informovaním. Ciel projektu je totožný s cielom samotného združenia Internet pre všetkých. Internetový denník www.INET.sk sa zároven stáva platformou pre rozvoj a prezentáciu všetkých dalších aktivít IPV.

Pre vzniku projektu www.INET.sk zavážila skutocnost, že na slovenskom internete v súcasnosti existujú len velmi všeobecne zamerané internetové servre venujúce sa informacným technológiám. „Spotrebitelia si ale vyžadujú vznik špecializovaného servera, ktorý by im prinášal informácie s vyššou pridanou hodnotou. Na slovenskom internete neexistuje žiadny server špecializujúci sa na problematiku telekomunikácií, ci pripojenia do internetu,“ hovorí Peter Polakovic, šéfredaktor Inet.sk. „Zameriame sa na problémy ako je informatizácia Slovenska, budeme aj nadalej upozornovat na nedostatky v procese informatizácie Slovenska,“ zdôraznuje P.Polakovic.

Internetový denník www.INET.sk bude taktiež informovat o aktivite združení a asociácí, zaoberajúcich sa oblastou informacných technológií a telekomunikácií. Svoje miesto si nájde propagácia dobrých myšlienok podporujúce rozvoj informacných technológií na Slovensku. V súcasnosti www.INET.sk informuje hlavne o vysokorýchlostnom pripojení do internetu technológiou ADSL, uverejnujeme prehlady rôznych spôsobov pripojenia do internetu.

Obcianske združenie Internet pre všetkých vzniklo s cielom podporit budovanie informacnej spolocnosti na Slovensku. V súcasnosti združuje hlavne študentov rôznych vysokých škôl. Priemerný vek clenov IPV je 19 rokov, najmladší clen má 12 rokov, naopak najstarší 24 rokov.

Podnetom na vznik združenia bola internetová petícia a protest proti zdražovaniu cien internetu na www.bystro.sk, ku ktorej sa pripojilo vyše 12 500 obcanov a 500 internetových serverov a stránok. Cielom protestu bolo vyjadrit potrebu rýchlejšieho a lacnejšieho internetu na Slovensku.

O com je Inet, aké témy preferuje?

Internet:

– možnosti pripojenia do internetu

– zavádzanie nových technológii pripojenia do internetu, najmä DSL

– dianie na slovenskom internete, trendy

– ceny za internet, cenové porovnania

– návštevnost internetu, iAudit a rôzne výskumy sledovanosti internetu

– clánky okolo domén a diania okolo SK-NIC

– predstavovanie unikátnych internetových a iných IT projektov s cielom ich propagácie a podpory

Telekomunikácie:

– dianie v telekomunikacnom sektore, telekomunikacní operátori (najmä Slovenské telekomunikácie)

– clánky okolo diania pri poskytovateloch internetu

– telekomunikacná legislatíva

Informatizácia:

– zavádzanie informacných technológií na Slovensku

– porovnania so zahranicím

– e-government

Taktiež:

– informácie o daní v asociáciach a združeniach pôsobiacich v sektore IT

– mobilná komunikácia

– programovanie

– rôzne poradenstvo

– nebránime sa ani dalším témam 🙂

Všetko orientované na bežných spotrebitelov a užívatelov.


Tento projekt je podporený z Európskeho sociálneho fondu

KURZY

24. 9. 2020

USD 1,165 0,005
CZK 27,015 0,050
GBP 0,912 0,007
HUF 364,450 0,560
CAD 1,560 0,001

SPOLUPRÁCA
SSDS

SAF

ReFIS