ČLÁNOK
Logica uskutočnila prvý svetový prenos MMS správy medzi sieťami GSM a CDMA
6. novembra 2002

Logica predviedla demonštračný prenos MMS medzi sieťami CDMA a GSM. Historicky prvý multimediálny prenos medzi štandardom sietí prevládajúcim v severnej a južnej Amerike a GSM bol realizovaný v rámci konferencie CTIA Wireless IT and Internet, ktorá sa konala v Las Vegas.

Ide o krok, ktorý znamená podstatný medzník vo vývoji a komerčnom využívaní technológie MMS. „Možnosť posielať správy medzi rôznymi typmi sietí bola pred časom jednou z najvýznamnejších hybných síl rastu používania SMS. Možno očakávať, že prekonanie technologickej bariéry medzi CDMA a GSM podnieti nárast záujmu o MMS,“ komentoval úspešnú realizáciu prenosu Phill O´Neill, riaditeľ Logica Mobile Networks v severnej Amerike.

Úspešný prenos multimediálnej správy bol zároveň názornou ukážkou schopností MMS centra Piccasso. Je to softvérové riešenie, ktoré Logica vyvinula na prenos MMS v sieťach GPRS a UMTS. Toto riešenie môže pracovať v telekomunikačných sieťach všetkých štandardov. Medzi jeho kľúčové rysy patrí schopnosť zistiť, aký typ aparátu adresát správy vlastní a prispôsobiť tomu formát správy. V strednej Európe ju využíva rakúsky operátor mobilkom.

Logica je popredným svetovým dodávateľom a prevádzkovateľ IT riešení, konzultačná spoločnosť a systémový integrátor. Zákazníci spoločnosti Logica pôsobia na rôznych trhoch, vrátane telekomunikácií, energetiky, finančných služieb, priemysle a verejnom sektore. Obrat spoločnosti s pobočkami v 34 krajinách sveta prevyšuje miliardu libier. Logica bola založená v roku 1969 a je najväčšou spoločnosťou z oboru IT služieb, ktorej akcie sú obchodované na londýnskej burze.


Tento projekt je podporený z Európskeho sociálneho fondu

KURZY

28. 5. 2024

USD 1,088 0,004
CZK 24,655 0,078
GBP 0,851 0,000
HUF 382,780 1,920
CAD 1,482 0,001

SPOLUPRÁCA
SSDS

SAF

ReFIS