ČLÁNOK
Logica si posilnila pozíciu v automobilovem priemysle
25. novembra 2002

Logica získala Great Lakes Technologies Group (GLTG), michiganskú IT firmu zameranú na dodávky americkým automobilkám. Cena akvizície činí maximálne 21,5 miliónov USD a bude uhradená z finančných rezerv spoločnosti Logica. Vyplatenie približne 10-tich % z tejto čiastky je viazaných na výsledky, ktoré má kupovaná firma dosiahnuť v nasledujúcich 12 mesiacoch.

GLTG pracuje pre spoločnosti ako Ford, General Motors a Daimler Chrysler, pre ktoré zaisťuje vývoj systémov, riadenie projektov, outsourcing a ďalšie podporné služby. Firma má asi 220 zamestnancov, v roku 2001 dosiahla obrat 32,6 USD a zisk 2,4 miliónov USD. Logica očakáva, že akvizícia bude mať pozitívny dopad na jej finančné výsledky už v nastávajúcom fiškálnom roku 2002/03.

GLTG sa stane, spoločne s niektorými doterajšími organizačnými jednotkami spoločnosti Logica, jadrom novej divízie. Okrem výrazného posilnenia postavenia v USA má prispieť k ďalšiemu rozšíreniu portfólia služieb, ktoré Logica poskytuje automobilkám na celom svete, a posilniť jej pozíciu popredného globálneho dodávateľa pre automobilové odvetvie.

Mike Meyer, generálny riaditeľ spoločnosti Logica pre Severnú a Južnú Ameriku, tento krok komentoval: ,,Zo strany spoločnosti Logica je to skvelý ťah. Umožní nám vybudovať dostatočné postavenie na severoamerickom trhu a rozšíriť ponuku pre zákazníkov v automobilovom priemysle. Verím, že spojenie znalostí a skúseností GLTG s globálnou sieťou spoločnosti Logica vytvorí novú silu na trhu s IT službami pre producentov automobilov a ich komponentov.“

Sandy Moore, prezident GLTG, doplnil: „Je to udalosť veľmi významná pre náš ďalší rozvoj. Svojim klientom budeme môcť ponúknuť riešenia založené na globálnych skúsenostiach, a našim zamestnancom sa otvárajú príležitosti k rastu v rámci poprednej celosvetovej organizácie.“

Logica je popredný svetový dodávateľ a prevádzkovateľ IT riešení, konzultačná spoločnosť a systémový integrátor. Zákazníci spoločnosti Logica pôsobia na rôznych trhoch, vrátane telekomunikácií, energetiky, finančných služieb, priemyslu a verejného sektoru. Obrat spoločnosti s pobočkami v 34 krajinách sveta prevyšuje miliardu libier. Logica bola založená v roku 1969 a je najväčšou spoločnosťou z odboru IT služieb, ktorej akcie sú obchodované na londýnskej burze.


Tento projekt je podporený z Európskeho sociálneho fondu

KURZY

12. 6. 2024

USD 1,077 0,004
CZK 24,686 0,020
GBP 0,844 0,002
HUF 395,280 0,650
CAD 1,480 0,001

SPOLUPRÁCA
SSDS

SAF

ReFIS