ČLÁNOK
Logica pomáha Českému Telekomu na novú úroveň internetových a dátových služieb
14. novembra 2002

Vďaka novému IT systému bude jeho divízia Imaginet schopná mimo iného ponúknuť státisícom zákazníkom zjednodušenú aktiváciu nových služieb cez Internet, nastavovanie ich parametrov a realizácia zmien.

Radek Soušek, výkonný viceprezident pre služby divízie Imaginet spoločnosti ČESKÝ TELECOM, a.s. uviedol: „Nový informačný systém umožní našej divízii, a tým aj celej spoločnosti nielen rýchlo rozširovať doterajšiu ponuku a zvýšiť komfort, ktorý poskytujeme, ale aj presnejšie riadiť a kontrolovať poskytovanie služieb jednotlivým zákazníkom. Jedná sa o projekt, ktorý je pre nás veľmi dôležitý. Vzťahy so zákazníkmi hrajú v našom podnikaní jednu z kľúčových rolí a tu sme získali efektívny nástroj ako spoluprácu významne zlepšiť. Pre spoločnosť Logica sme sa rozhodli, pretože vieme, že sa dokáže dobre prispôsobiť našim požiadavkám a je schopná reálne garantovať úspešnú realizáciu projektu v stanovenom termíne.“

Nové riešenie je založené na softvérovom produkte IMS dánskej firmy Digiquant. Okrem dodávky a nastavenia tohto systému Logica realizuje jeho integráciu s viac ako 10 ďalšími systémami Českého telecomu, vrátane fakturačných systémov (billing), systému pre sledovanie úrovne poskytovaných služieb (Service Level Management) a platforiem pre web hosting a server hosting. Okrem toho bude systém priamo komunikovať s niektorými prvkami siete Českého telecomu. Riešenie bude uvedené do prevádzky v prvej polovici budúceho roku, súčasťou kontraktu je aj jeho päťročná podpora.

Petr Kopecký, riaditeľ divízie Telekomunikácií v spoločnosti Logica, povedal: „Jedná sa o nesmierne zaujímavý projekt. Sme radi, že sa Český telecom rozhodol práve pre spoluprácu s nami. Umožní nám to znovu potvrdiť schopnosť realizovať a riadiť veľmi zložité integračné projekty. Zároveň získavame nové skúseností, čo pre nás znamená ďalšie zvýšenie konkurenčného náskoku, ktorý dnes máme na českom trhu. Ale konkurenčný náskok zvýši tiež divízia Imaginet. Od jari budúceho roku bude schopný ponúknuť svojím zákazníkom podstatne viacej než jeho konkurenti. A vďaka flexibilite nového riešenia bude schopný tento náskok rýchle zvyšovať.“

Imaginet, o.z. je divízia ČESKÉHO TELECOMU, a.s., ktorá predstavuje bohaté portfólio služieb a produktov, ktoré sa orientujú aj na riešenia neštandardných služieb a riešenia nad komunikačnou infraštruktúrou ČESKÉHO TELECOMU. Táto oblasť zahrňuje oblasť Internetu, informačných technológií a ich synergiu s komunikačnými systémami. Imaginet tak ponúka zaistenie internetovej konektivity, webové aplikáci, integrované komunikačné systémy, služby dátových centier, elektronického obchodovania a všetkých súvisiacich aktivít. Do tejto skupiny patria produkty pripojenia do Internetu pod značkou INTERNET OnLine, portálové produkty pod značkami iBase, QUICK.cz, ponuka reklamnej agentúry M.I.A a dcérskych spoločností CenTrade a asp1000.

Logica je popredným svetovým dodávateľom a prevádzkovateľ IT riešení, konzultačná spoločnosť a systémový integrátor. Zákazníci spoločnosti Logica pôsobia na rôznych trhoch, vrátane telekomunikácií, energetiky, finančných služieb, priemysle a verejnom sektore. Obrat spoločnosti s pobočkami v 34 krajinách sveta prevyšuje miliardu libier. Logica bola založená v roku 1969 a je najväčšou spoločnosťou z oboru IT služieb, ktorej akcie sú obchodované na londýnskej burze.


Tento projekt je podporený z Európskeho sociálneho fondu

KURZY

28. 5. 2024

USD 1,088 0,004
CZK 24,655 0,078
GBP 0,851 0,000
HUF 382,780 1,920
CAD 1,482 0,001

SPOLUPRÁCA
SSDS

SAF

ReFIS