ČLÁNOK
Logica kúpila austrálsku firmu eGlobal Pacific Pty Ltd
27. septembra 2002

Logica oznámila, že kúpila eGlobal Pacific Pty Ltd., ktorá je popredným austrálskym dodávateľom SAP riešení pre obchod, dopravu a verejný sektor. Cena transakcie, asi 6,5 milióna austrálskych dolárov tzn. 2,3 milióna libier, bude uhradená v hotovosti.

eGlobal Pacific má pobočky v Melbourne, Sydney, Canbere a Brisbanne. Vo fiškálnom roku 2001/2002 dosiahol obrat 13,6 milióna austrálskych dolárov a prevádzkový zisk asi 1,5 milióna austrálskych dolárov.

Táto akvizícia je ďalším krokom v dlhodobom úsilí spoločnosti Logica zameranom na systematické rozširovanie konzultačných tímov špecializovaných na nasadzovanie systémov SAP a ich rozvoj. Umožní tiež rozšíriť služby outsourcingu a hosting systémov, ktoré Logica poskytuje zákazníkom v Austrálii.

Člen predstavenstva spoločnosti Logica zodpovedný za oblasť tichomoria Royston Hoggarth, povedal: „Táto akvizícia predstavuje významný krok v rozvoji nášho biznisu v Austrálii. Naše globálne SAP tímy teraz zaznamenávajú rast, čo je dané predovšetkým tým, že sme schopní predložiť zákazníkom v rôznych odvetviach jedinečnú ponuku riešení zameraných na jednotlivé oblasti. Po akvizícii sme schopní poskytnúť ešte väčšiu pridanú hodnotu ako doteraz.“

Generálny riaditeľ eGlobal Pacific Werner Spies uzatvorenie zmluvy komentoval: „Pre eGlobal Pacific je to úžasná príležitosť. Našim klientom to dáva prístup k omnoho širšiemu spektru riešení a služieb, zamestnancom poskytuje nové možnosti profesionálneho rastu v rámci skutočne globálnej spoločnosti a zároveň to posilňuje našu pozíciu na miestnom trhu.“

Logica je popredným svetovým dodávateľom a prevádzkovateľ IT riešení, konzultačná spoločnosť a systémový integrátor. Zákazníci spoločnosti Logica pôsobia na rôznych trhoch, vrátane telekomunikácií, energetiky, finančných služieb, priemysle a verejnom sektore. Obrat spoločnosti s pobočkami v 34 krajinách sveta prevyšuje miliardu libier. Logica bola založená v roku 1969 a je najväčšou spoločnosťou z oboru IT služieb, ktorej akcie sú obchodované na londýnskej burze.


Tento projekt je podporený z Európskeho sociálneho fondu

KURZY

14. 6. 2024

USD 1,069 0,010
CZK 24,736 0,037
GBP 0,842 0,003
HUF 398,000 1,520
CAD 1,470 0,012

SPOLUPRÁCA
SSDS

SAF

ReFIS