ČLÁNOK
Je tu štvrtá generácia úspešného systému NOD32 verzia 2.0
26. mája 2003

Eset spol. s r. o. uvádza na trh očakávanú už štvrtú generáciu antivírusového systému NOD32 verzia 2.0. Produkt si zachoval všetky dobré vlastnosti známe z predchádzajúcej generácie. NOD32 sa stal držiteľom významných ocenení pre svoju výnimočnú detekciu, rýchlosť a nízku spotrebu systémových zdrojov, medzi iným i rekordného počtu (21) cien Virus Bulletin 100% Award.

Nová verzia, pre všetky platformy Microsoft Windows, obsahuje rôzne novinky a vylepšenia. Na prvý pohľad je zrejmá nová grafika a reorganizácia. Inštalácia ponúka tri úrovne obtiažnosti. Pri najľahšej nie je prakticky potrebné nič konfigurovať. Všetky moduly sú integrované pod NOD32 Control Center. Vyznačujú sa ľahkou a prehľadnou manipuláciou. MAPI a POP3 mail scanner sú nahradené EMON-om a IMON-om, ktoré chránia všetky najrozšírenejšie softvéry používané na sťahovanie e-mailov. Dôležitá je implementácia rozšírenej heuristiky, zameranej na lepšiu detekciu (v súčasnosti najrozšírenejších) Win32 červov, ale i trojanov. Medzi ďalšie novinky patrí plne integrovaný plánovač úloh a karanténa infiltrovaných objektov. Administrátori ocenia možnosť diaľkového inštalovania a manažovania programu a parametrov v sieti.

Kompletný zoznam noviniek a vylepšení:

– Internetový monitor (modulárny winsock scanner)

– Viacúrovňová aktualizácia

– Komponentná inštalácia

– Plne integrovaný plánovač

– Bezpečná karanténa infiltrovaných objektov

– Manažment logov

– Podpora terminal serveru

– Optimalizácia modularity systému

– Ďalšie zvýšenie bezpečnosti systému

– Zjednotenie a reorganizácia grafickej prezentácie

– Rozšírená heuristika na detekciu Win32 červov a trojanov prichádzajúcich elektronickou poštou

– Podpora skenovania nových formátov samorozbaľovacích súborov (napr. UPX, ASPACK) a archívov (napr. RAR3)

Všetky tieto novinky spejú k poskytovaniu ešte vyššieho štandardu bezpečnosti a k jednoduchšej manipulácii, jednak pre bežných užívateľov, ako i odborníkov.

Minimálne požiadavky na systém: CPU 386 a vyššie (odporúčané Pentium), 30 MB voľného priestoru na disku / 32 MB RAM (odporúčané 64 MB RAM), VGA príp. lepšia grafická karta. Plná funkcionalita vyžaduje aspoň Winsock 2.0, grafickú kartu s rozlíšením 64k farieb a Internet Explorer 4.0.


Tento projekt je podporený z Európskeho sociálneho fondu

KURZY

22. 1. 2021

USD 1,216 0,000
CZK 26,152 0,058
GBP 0,890 0,004
HUF 357,610 0,230
CAD 1,546 0,011

SPOLUPRÁCA
SSDS

SAF

ReFIS