ČLÁNOK




Intel – zbližovanie technológii je kľúčom k úspešnost poniku
16. septembra 2002

Vo svojom prejave k početnému odbornému publiku technologických špecialistov, vývojárov a návrhárov sa Mike Fister, senior viceprezident Intelu a Sean Maloney, výkonný viceprezident Intelu, zaoberali tým, ako môžu modulárne infraštruktúry spájajúce tradičné možnosti káblovej a bezdrôtovej komunikácie spolu s otvorenými a škálovateľnými servermi, sieťami a pamäťovými systémami na platforme Intel viesť k zníženiu prevádzkových nákladov a vyššej flexibilite.

„Internet stále približuje komunikácie a tradičnú výpočtovú techniku a mení tak spôsob, ako IT manažéri koncipujú podnikové infraštruktúry,“ vysvetľuje Fister. A Maloney dodáva: „Ľubovolné používanie bezdrôtových aj tradičných sietí s ktorýmkoľvek serverom, pamäťovým systémom alebo klientským zariadením zvyšuje pružnosť podnikov pri ich rozširovaní po celom svete. Pracovníci sa totiž môžu pripájať kdekoľvek, kedykoľvek a ľubovolným spôsobom. A ak sú informačné technológie skutočne konkurenčným nástrojom, potom sú stratégie bezpečného a modulárneho nasadenia na báze prijatých štandardov skvelým spôsobom, ako získať náskok pred konkurenciou.“

Podnikové produkty pre modulárne dátové centrá

Fister sa detailne venoval rôznym technológiám pre modulárne dátové centrá vrátane procesorov Intel® Xeon™ pre dvojprocesorové servery a pracovné stanice so systémovými zbernicami pracujúcimi na frekvencii 533 MHz. Tieto systémy, ktoré prídu na trh v štvrtom štvrťroku 2002, prinesú malým a stredným podnikom dokonalejšiu platformu pre rôzne podnikové činnosti. Naviac prichádzajúci procesor Intel® Xeon™ MP pre multiprocesorové platformy, vyvíjaný pod kódovým menom „Gallatin“, ktorý má prísť na trh v poslednom štvrťroku 2002, rozšíri svojou rýchlosťou a rozsiahlejšou integrovanou vyrovnávacou pamäťou („cache“) tretej úrovne s novým návrhom schopnosť podnikov pružne reagovať na podstatné zvýšenie nárokov na výpočtové zdroje. Systémy s procesormi Intel Xeon MP sú navrhnuté, optimalizované a overované pre prostredie štyroch a viac procesorov a ukazujú tak bezprechodovú a cenovo nenáročnú perspektívu upgradov k vyšším výpočtovým výkonom.

Fister potvrdil, že sa na trhu začínajú objavovať dva až 64cestné systémy s procesormi Itanium® 2 od takých výrobcov ako sú HP, IBM, SGI, Unisys alebo NEC, a že pre procesory Itanium 2 sú optimalizované niektoré z najvýznamnejších softwarových systémov vrátane produktov firiem Microsoft, Red Hat, Oracle, IBM, BEA, SAP a SAS. Fister zdôraznil, že budúci člen skupiny procesorov Itanium 2 (vyvíjaný pod kódovým menom „Madison“) sa začne dodávať v lete 2003, vyrába sa technologickým procesom 0,13, obsahuje 3 – 6 MB vyrovnávacej pamäte na podložke („on-die cache“) a bude mať o 30 až 50 % vyšší výkon pri zachovaní kompatibility s existujúcimi procesormi, platformami, čipsetmi a softwarovými produktami.

Fister uzavrel svoju reč s tým, že dátové centrá sa vyvíjajú smerom k agilnejším infraštruktúram, ku konsolidácii (menšie systémy, menej káblov, nižšia spotreba energie) a dynamickému a transparentnému nasadeniu výpočtových, pamäťových, vstupno-výstupných a softwarových zdrojov založených na otvorených štandardoch. Vysoko výkonné a cenovo dostupné riešenia Intelu založené na otvorených štandardoch sú do tohoto vysoko modulárneho a nesúrodého prostredia ideálne vhodné a IT manažérom dávajú možnosť zvoliť správnu „váhovú kategóriu“ od malých systémov až po platformy podnikovej triedy.

Riešenie dilemy prístupu k pamäťovým systémom

Maloney vyzdvihol niekoľko stratégií pre modulárne siete vrátane stratégie pre riešenie stále naliehavejšej úlohy: rýchleho prístupu k čím ďalej tým väčším objemom informácií v podnikových sieťach. Predstavil aj niekoľko nových stavebných prvkov pre pamäťové systémy v sieťach založených na prijatých štandardoch, ktoré znížia náklady na vývoj a zjednodušia návrh nových produktov.

Dilema výberu dát v ľubovolnej dobe, z ľubovolného miesta a prostredníctvom najrôznejších zariadení je čiastočne riešená stálym rastom dátových úložísk používaných na ukladanie viac aplikácií počínajúc lekárskymi snímkami až po video e-mail.

„Táto dilema kladie nároky na kreatívne spôsoby spájania výpočtovej a komunikačnej techniky na riešeniach, ktoré zabezpečujú rýchly a bezpečný prístup k dátam prostredníctvom podnikových sietí a internetu,“ dodáva Maloney.

Intel, ktorý uvedením svojho prvého I/O procesora v roku 1996 vstúpil do arény pamäťových sietí, vytvoril najširšie portfólio produktov pre prístup k pamäťovým systémom a ich ochranu vrátane procesorov, midlewaru, aplikácií, subsystémov a adaptérov.

Medzi týmito novými produktami predstavenými Intelom na podporu pamätí sú aj štyri nové radiče RAID. Intel tiež po prvýkrát verejne predviedol svoj nový nízkonapäťový procesor Intel Xeon 1,6 GHz, ktorý sa má používať v pamäťových systémoch, ktorých tepelné prostredia sú mimoriadne citlivé.

O IDF

konferencia Intel Developer Forum (IDF) je jednou z najvýznamnejších udalostí v obore pre vývojárov hardwaru i softwaru. Táto celosvetová konferencia, ktorá sa koná raz za pol roka, privádza najvýznamnejších hráčov oboru, aby sa zaoberali najmodernejšími technológiami a produktmi pre osobné počítače, servery, komunikačné zariadenia a „handheld“ klientov. Ďalšie informácie o konferencii IDF alebo o technológiách Intel získate na adrese http://developer.intel.com.

Spoločnosť Intel je najväčším svetovým výrobcom mikroprocesorov a je tiež popredným výrobcom počítačových, sieťových a komunikačných produktov. Ďalšie informácie o spoločnosti Intel sú k dispozícii na www.intel.com/pressroom alebo na www.intel.com/cz/pressroom


Tento projekt je podporený z Európskeho sociálneho fondu

KURZY

8. 11. 2024

USD 1,077 0,001
CZK 25,208 0,054
GBP 0,832 0,000
HUF 406,680 2,100
CAD 1,498 0,002

SPOLUPRÁCA




SSDS

SAF

ReFIS