ČLÁNOK
Intel predstavuje Centrino – novú značku v oblasti mobilných technológií
9. januára 2003

Spoločnosť Intel Corporation predstavila Centrino – novú značku mobilnej technológie pre svoje budúce zariadenia mobilnej výpočtovej techniky. Nová značka predstavuje najlepšiu technológiu spoločnosti Intel pre notebooky. Jej základom je nová mikroarchitektúra procesora, nové bezdrátové funkcie, konštrukčné prvky pre predĺženie prevádzky akumulátorov, menšie rozmery s nižšou váhou a mimoriadny mobilný výkon.

Medzi technológiami predstavovanými značkou Centrino je aj mikroprocesor (predtým známy pod kódovým označením „Banias“), príslušné čipsety a funkcie umožňujúce prácu s bezdrôtovými sieťami podľa štandardu 802.11 (Wi-Fi). Všetky tieto komponenty Intel navrhol, optimalizoval a preveril, aby priniesli najlepšie skúsenosti s mobilným používaním výpočtovej techniky. Zavedením značky Centrino Intel po prvýkrát označuje kombináciu viacerých technológií jedným názvom.

S uvedením mobilnej technológie Centrino na trh sa počíta v prvom polroku tohoto roku.

„Značka Centrino predstavuje novú generáciu mobilných PC, ktorá úplne zmení pravidlá týkajúce sa miesta a spôsobu práce s počítačmi,“ vyhlasuje Pam Pollace, vice prezidentka a riaditeľka Intel Corporate Marketing Group. „Bez ohľadu na to, či pracujeme doma, na letisku alebo v kaviarni, mobilná technológia Centrino nám poskytne voľnosť a pružnosť bezdrôtového pripojenia.“

Značka novej mobilnej technológie Centrino bude prezentovaná novým logom so známym označením Intel Inside. Nápadne purpurové logo v úplne novom tvarovom prevedení vyvoláva asociácie letu, mobility a smerovania vpred.


Tento projekt je podporený z Európskeho sociálneho fondu

KURZY

12. 6. 2024

USD 1,077 0,004
CZK 24,686 0,020
GBP 0,844 0,002
HUF 395,280 0,650
CAD 1,480 0,001

SPOLUPRÁCA
SSDS

SAF

ReFIS