ČLÁNOK
Intel má nove procesory pre mobliné počítače
19. septembra 2002

Spoločnosť Intel Corporation predstavila 11 nových procesorov pre mobilné počítače vrátane procesora Mobile Intel® Pentium® 4 – M s pracovnou frekvenciou 2,2 GHz, ktoré budú notebookom spotrebiteľskej triedy poskytovať vysoké úrovne výkonu.

Dnešné uvedenie na trh prichádza v dobe, keď prijímanie notebookov, ako rovnocenných počítačov, má vzostupný trend. Intel dodáva na trh úplný rad mobilných procesorov, ktoré ponúkajú správnu kombináciu vysokého výkonu a nízkej spotreby energie tak, aby uspokojovali požiadavky každého zo segmentov trhu notebookov. Rad mobilných procesorov Intel určený pre osobné počítače prináša užívateľom lepší výber tým, že výrobcom počítačov umožňuje navrhovať notebooky najrôznejších tvarov a veľkostí.

„Intel stále prináša technologicky najvyspelejšie procesory do všetkých segmentov trhu notebookov, od mimoriadne mobilných zariadení disponujúcich produktivitou podnikovej triedy až po štíhle a ľahučké počítače spĺňajúce požiadavky kladené na zariadenia digitálnej zábavy,“ tvrdí Don MacDonald, riaditeľ marketingu skupiny Intel Mobile Platforms Group. „Mobilné počítače s procesormi Intel uľahčujú každodenný život ako podnikovým užívateľom tak domácim spotrebiteľom – od zamestnanca, ktorý využíva PC tablet na zachytávanie poznámok z mnohohodinového rokovania až po rodičov, ktorí si pri sviatočnom obede prezerajú digitálne fotografie svojho prvého bábätka. Vysoko výkonné systémy s nízkou energetickou náročnosťou prinášajú novú dimenziu počítačového sveta až k vaším prstom.“

Rad mobilných procesorov Intel Pentium 4 – M disponujúci vysokým výkonom je určený do notebookov, ktoré môžu byť ľahkou a štíhlou náhradou plnohodnotného stolného systému. Notebooky vybavené týmito procesormi môžu byť výhodne použité pre aplikácie s vysokými nárokmi na výkon procesora, ako je multitasking na úrovni podniku, tímová spolupráca s využitím možností výpočtovej techniky, kódovanie videosekvencií, práca s digitálnymi médiami alebo prevádzkovanie počítačových hier.

Mobilný procesor Intel® Pentium® III – M umožňuje výrobcom počítačov navrhovať zariadenia elegantných rozmerov, ktoré disponujú kvalitným výkonom a umožňujú dlhý čas prevádzky na akumulátory. Okrem týchto procesorov ponúka Intel mobilné procesory Intel Pentium III – M pracujúce na nízkom a mimoriadne nízkom napájacom napätí, ktoré sú optimalizované pre prácu v mininotebookoch, subnotebookoch, PC tabletoch – najmenších systémoch s mimoriadnou mobilitou. Mobilné procesory Intel Pentium III sú ideálne pre novo vznikajúci trhový segment PC tabletov, pretože predstavujú optimálnu rovnováhu medzi výkonom a nízkou energetickou náročnosťou. Nástup PC tabletov s mobilnými procesormi Intel na trh sa očakáva na jeseň roku 2002.


Tento projekt je podporený z Európskeho sociálneho fondu

KURZY

14. 6. 2024

USD 1,069 0,010
CZK 24,736 0,037
GBP 0,842 0,003
HUF 398,000 1,520
CAD 1,470 0,012

SPOLUPRÁCA
SSDS

SAF

ReFIS