ČLÁNOK
i:deálny spôsob ako pohodlne obchodovat
26. februára 2003

Tatra banka v týchto dnoch zaviedla do prevádzky novú verziu služby i:deal, ktorá umožnuje právnickým osobám dohodnút si konverziu medzi úctami klienta (prevod penazí z úctu v jednej mene na úcet v inej mene) ako aj kurz na konverziu pre zahranicnú platbu. Umožnuje taktiež uskutocnit depozit z bežného úctu klienta priamo prostredníctvom osobného pocítaca, bez nutnosti návštevy pobocky, ci telefonovania do banky. Kurz konverzie, ci úroková sadzba depozitu vždy odráža situáciu na medzibankovom trhu v case dohadovania obchodu a služba i:deal je klientom poskytovaná bez poplatku – zadarmo.

Tatra banka predstavila i:deal v decembri roku 1999 ako prvá na Slovensku a zostáva doteraz jedinou bankou poskytujúcou on-line obchodovanie. Pocet používatelov i:deal sa za rok 2002 medzirocne zvýšil o 218% a v súcasnosti predstavuje vyše 350 právnických osôb. V roku 2002 objem penažných prostriedkov obchodovaných cez i:deal na devízovom trhu prekrocil 2,3 mld. Sk. Vylepšená funkcionalita novej verzie i:deal ponúka svojim užívatelom vysoký stupen komfortu za využitia najnovších technológií. Je možné pripojit sa do aplikácie bez špeciálneho software, obchodovat z neobmedzeného poctu úctov v danej mene alebo obchodovat za viacerých klientov pod jedným identifikacným císlom. Nová verzia umožnuje overit si stav na úctoch priamo v aplikácii, sledovat aktuálny kurz vybraného menového páru ci vyšpecifikovat kritériá pre odoberanie krátkych správ o vývoji vybraného kurzu vo forme SMS správy alebo e-mailu.

„Upgrade predošlej verzie vedie k ešte pohodlnejšiemu využitiu on-line obchodovania cez internet. Aj v dôsledku tohto kvalitatívneho nárastu ocakáva Tatra banka v budúcnosti zdvojnásobenie poctu používatelov i:deal, ktorí majú záujem o okamžitý prístup k aktuálnych informáciám na medzibankovom trhu a možnostiam zhodnotit ci výhodne použit svoje financné prostriedky. V krátkom case sa ocakáva úplný prechod na novú, vyššiu verziu.“


Tento projekt je podporený z Európskeho sociálneho fondu

KURZY

8. 3. 2021

USD 1,187 0,007
CZK 26,417 0,114
GBP 0,857 0,006
HUF 367,190 0,900
CAD 1,504 0,013

SPOLUPRÁCA
SSDS

SAF

ReFIS