ČLÁNOK
IBM uvádza nové servery iSeries za podstatne výhodnejšie ceny
26. februára 2003

Nová generácia serverov ponúka pribalený software, možnost pridania a odobratia výkonnosti podla okamžitej potreby zákazníka a až o 80 percent výhodnejší pomer ceny a výkonu pre stredne velké spolocnosti.

Zariadenia IBM eServer iSeries používa viac ako 200 000 zákazníkov na celom svete a podla prieskumov IBM patrí medzi produkty, s ktorými sú zákazníci najspokojnejší. Nové modely IBM eServer iSeries umožnujú zákazníkom zvyšovat výkonnostnú kapacitu pocas prevádzky (capacity on demand) a naraz prevádzkovat až desat linuxových partícii na jednom procesore. Obsahujú tiež najmodernejší software IBM pre e-biznis, ktorý je ponúkaný aj na iných hardware platformách IBM. Servery IBM eServer iSeries tak dávajú zákazníkom jedinecnú príležitost konsolidovat na platforme iSeries nie len typické „5250-aplikácie“, ale i moderné aplikacné riešenie založené na plne podporovanom software. Naviac pre rok 2004 bolo ohlásené plánované sprevádzkovanie UNIX AIX v rámci logickej jednotky (logical partition) iSeries.

Nové servery a technológie

IBM oznamuje štyri nové výkonné servery prispôsobené konkrétnym potrebám zákazníkov vo všetkých velkostiach:

“ Až 32cestné podnikové servery s procesory POWER4 – Nové modely IBM eServer iSeries 825 a IBM eServer iSeries 870 sa radia spolu s modelu IBM eServer iSeries 890 vo vyššej kategórii radu iSeries. Tieto servery sú vybavené revolucným cipom IBM POWER4. Mikroprocesory rady IBM POWER4 sa používajú v herných konzolách Nintendo, v pocítacoch Apple a v najvýkonnejších superpocítacoch a pamätových systémoch na svete. Na všetkých troch modeloch môže bežat OS/400, Linux v logickej partícii a Windows na integrovanom serveri xSeries.

“ Možnost pridávania kapacity podla potreby – Nová technológia v modeloch i825, i870 a i890 umožnuje zákazníkom aktivovat procesory, ked ich potrebujú a vypnút ich, pokial nie sú potrebné. Zákazníci si môžu vybrat medzi docasným a trvalým zvýšením kapacity, co im ponúka úplnú flexibilitu pri riešení vlastných potrieb.

“ Nové servery pre malé a stredne velké firmy – Jedno a dvojprocesorové servery IBM eServer iSeries 800 a 810 sú novými prírastkami v „najnižšej rade“ iSeries. Jednoprocesorový model iSeries 800 je urcený pre zákazníkov, ktorí hladajú mimoriadnu hodnotu v integrovanom a bezpecnom serveri pre e-biznis. Na oboch modeloch môže bežat OS/400, Linux v logickej partícii a Windows na integrovanom serveri xSeries.

Niektoré z vyspelých funkcií nových serverov iSeries, ktoré IBM uvádza:

“ WebSphere Application Server – Express – Špickový middleware IBM, ktorý pomáha malým a stredne velkým firmám stavat a spravovat dynamické webové servery, je teraz podporovaný na všetkých modeloch iSeries. WebSphere – Express obsahuje autonómnych, samocinne sa konfigurujúcich sprievodcov inštalácie, ktorí sú k dispozícii iba pre servery iSeries.

“ Linux – Rada iSeries ponúka vyspelé možnosti virtualizácie Linuxu a možnost prevádzkovat až desat linuxových partícií na jedinom procesore.

“ Windows – So servermi iSeries môžu zákazníci centrálne spravovat aplikácie pre Windows pomocou integrovanej technológie serverov xSeries.

“ Spracovanie transakcií – Zákazníci, ktorí prevádzkujú na serveroch iSeries tradicné (OLTP) aplikácie, majú prístup k celému výpoctovému výkonu serveru, co eliminuje obmedzenia interaktivity a prináša vynikajúci pomer ceny a výkonu. Naviac vdaka nástrojom IBM WebFacing Tool z balíka WebSphere Development Studio Client je na nových modeloch a vylepšenom modely i890 plne podporovaný výkon pre interaktívnu prácu s tradicnými aplikáciami, ktoré boli modernizované pre web.

Softwarová výbava serverov iSeries Standard a Enterprise Edition

IBM uvádza zjednodušené produktové balíky a možnosti softwarovej výbavy s ohladom na potreby e-biznisu:

“ Standard Edition podporuje aplikácie e-biznisu, prevádzku niekolkých operacných systémov naraz, rozšírenie kapacity podla potreby a dynamické logické partície. Neobsahuje možnost prevádzky tradicných interaktívnych (5250) aplikácií.

“ Enterprise Edition podporuje aplikácie e-biznisu aj tradicné 5250 aplikácie, obsahuje IBM Lotus QuickPlace a Sametime, WebSphere – Express a Tivoli. Okrem toho zahrna tiež školenia a služby pre rýchle nasadenie riešení e-biznisu. Tento balík obsahuje aj aktiváciu procesoru pre Linux na modeloch iSeries 870 a iSeries 890 a integrovaný server xSeries pre Windows. Enterprise Edition nie je dostupná na najnižšom modeli iSeries 800.

Úložné portfólio IBM doplna iSeries. Pre situácie, ked je potrebná externá úložná kapacita IBM’s Enterprise Storage Server (nazývaný „Shark“) ponúka nepretržitú spolahlivost, podporu pre cross platform, lahkú zvládnutelnost a návrat investícií.

Nové modely IBM eServer iSeries budú k dispozícii od 24.februára 2003.

O spolocnosti IBM

IBM je najväcšia svetová spolocnost v oblasti informacných technológií, ktorá už 80 rokov stojí na špici podnikových inovácií. IBM je popredným dodávatelom riešení pre e-biznis a má záujem pomáhat spolocnostiam, obchodným partnerom a vývojárom využívat potenciál internetu a sietových systémov v rôznych podnikoch a odvetviach. Spolocnost ponúka rôzne medzinárodné a špecifické riešenia urcené pre spolocnosti všetkých velkostí. Dalšie informácie o možnostiach uzatvorenia partnerstva s IBM získate na adrese http://www.ibm.com/partnerworld.


Tento projekt je podporený z Európskeho sociálneho fondu

KURZY

5. 3. 2021

USD 1,194 0,010
CZK 26,303 0,095
GBP 0,863 0,000
HUF 366,290 1,760
CAD 1,516 0,005

SPOLUPRÁCA
SSDS

SAF

ReFIS