ČLÁNOK
IBM predstavuje nový páskový úložný systém práve 50 rokov od vynálezu páskových pamätí
30. novembra 2002

Práve v roku, kedy IBM oslavuje 50. výročie vynálezu páskovej pamäte predstavila spoločnosť novú generáciu svojho produktového radu Linear Tape-Open (LTO). Zároveň bola prekonaná významná hranica dodaním stotisícej mechaniky IBM TotalStorage Ultrium LTO.

Zákazníci používajú LTO na zálohovanie, archiváciu dát a v riešeniach na ochranu pred úplnou stratou kritických informácií, napríklad v transakciách na kreditných kartách, v bankových operáciách, v lekárskych záznamoch alebo výplatných a zúčtovacích dejoch.

„IBM má bohatú históriu nápadov, vynálezov a prvenstiev v oblasti páskových technológií,“ hovorí viceprezident predaja páskových pamäťových riešení IBM Tape Storage Solutions Frank Elliott. „Nová generácia páskových mechaník LTO zužitkuje tento základ v ešte vyššom výkone a väčšej kapacite, aby ponúkla zákazníkom riešenia ich najdôlžitejších potrieb pri ochrane ich vitálnych a kritických dát, na báze otvorených priemyselných štandardov a zároveň ochránila ich investície.“

Po úspešnom vykonaní certifikačných testov pre druhú generáciu LTO začína IBM tieto zariadenia dodávať svojim OEM zákazníkom. Druhá generácia pások LTO Ultrium znamená pre klientov dvojnásobnú kapacitu na jednej kazete až do 400 GB s kompresiou (pri predpokladanej kompresii 2:1), a viac než dvojnásobok prenosovej rýchlosti oproti predchádzajúcej generácii LTO. Druhá generácia pások LTO podporuje rozhrania Ultra-SCSI 160 a 2 GB Fibre Channel. Nové mechaniky dokážu čítať a zapisovať aj na kazety LTO prvej generácie, čím zvyšujú ochranu zákazníkovej predchádzajúcej investície. Páskové produkty novej generácie by mali byť k dispozícii v priebehu roka 2003.

V máji 1952 spoločnosť IBM predstavila páskovú jednotku Model 726, ktorá umožňovala uloženie 1,4 megabajtu dát (rovnako ako jedna dnešná disketa) na filmový kotúč s priemerom viac než 30 cm. Tento rok spoločnosť IBM oznámila, že sa jej úspešne podaril zapísať na digitálnu lineárnu páskovú kazetu 1 terabajt informácií. Toto množstvo zodpovedá obsahu viac než 1500 CD. Počas niekoľkých nasledujúcich rokov bude predstavená rodina podnikových páskových jednotiek podporujúcich kapacity od 200 GB po 1 TB na jednej kazete. Doplnia tak riešenia triedy midrange, ktoré možno budovať na technológii LTO.

IBM je lídrom v pamäťových systémoch, softvéri, službách a technológiách. Otvorené pamäťové riešenia IBM sú konštruované pre náročné podmienky kooperácie v rámci e-biznisu. Využívajú koncepciu otvorených pamäťových systémov ďalšej generácie a spájajú v sebe modulárne technológie – diskové, páskové a optické úložné médiá, výkonné procesory a funkčne bohatý softvér. Viac informácií možno získať na www.ibm.com/totalstorage.


Tento projekt je podporený z Európskeho sociálneho fondu

KURZY

21. 6. 2024

USD 1,069 0,003
CZK 24,949 0,051
GBP 0,845 0,000
HUF 396,930 0,460
CAD 1,463 0,006

SPOLUPRÁCA
SSDS

SAF

ReFIS