ČLÁNOK
HP uvádza na trh nové riešenia na ukladanie údajov
24. júla 2002

Spoločnosť HP (NYSE: HPQ) uviedla na trh viaceré podnikové riešenia pre ukladanie údajov, ktoré posúvajú poskytovanie priestoru na ukladanie dát ako služby o ďalší krok vpred. Nové riešenia boli navrhnuté za účelom zvýšenia produktivity u veľkých a stredných zákazníkov. Zákazníci majú teraz možnosť jednoduchého prístupu, implementácie a správy uložených údajov v závislosti od toho, ako sa menia ich obchodné potreby. Uvedenie týchto riešení predstavuje prvé zásadné predstavenie nových výrobkov od fúzie zakončenej v júni tohto roka. Zároveň zdôrazňuje odhodlanie novej spoločnosti HP zostať vedúcou spoločnosťou v oblasti inovácií na trhu so zariadeniami pre ukladanie dát.

Olaf Swantee, riaditeľ a viceprezident skupiny HP Network Storage Solutions, pre územie Európy, Blízkeho Východu a Afriky (EMEA), k tomu povedal:

„Spoločnosť HP poskytuje zákazníkom novú hodnotu a obchodný model. Naše otvorené a modulárne riešenia zjednodušujú správu siete a zvyšujú škálovateľnosť. Táto skutočnosť napomáha našim zákazníkom maximalizovať ich produktivitu a dosahované zisky.“

Nové riešenia zahŕňajú tri hlavné kategórie:

· SAN (Storage Area Network) riešenia pre stredné a veľké podniky

· základné NAS (Network Attached Storage) riešenia

· riešenia na ochranu údajov

SAN riešenia pre stredné a veľké podniky

Olaf Swantee: „Uvedením StorageWorks Enterprise Virtual Array (EVA) a StorageWorks va 7410 spoločnosť HP pokračuje v transformácii trhu v oblasti diskových polí smerom k SAN riešeniam. HP týmto demonštruje svoj záväzok voči modulárnej architektúre“

Najnovšie riešenie hp StorageWorks Enterprise Virtual Array (EVA) v.2 poskytuje vyššiu kapacitu, rozšírenú podporu operačných systémov, cluster riešenia a zjednodušené možnosti na správu. Nové riešenie poskytuje aj vyššiu škálovateľnosť a podporu nových 2 gigabitových (Gb) switchov, nových 2 Gb HBA adaptérov (Host Bus Adapters) a 36 Gb 15K Fibre Channel (FC) pevných diskov.

Riešenie hp StorageWorks va7410 predstavuje virtuálne diskové pole novej generácie. Táto verzia modulárneho poľa zjednodušuje správu a ponúka vyššiu škálovateľnosť pri dvojnásobnom výkone a dvojnásobnej konektivite v porovnaní s predchádzajúcimi modelmi. Zároveň prináša aj rozšírenú podporu operačných systémov.

Základné NAS riešenia

So svojim riešením hp StorageWorks NAS b2000 poskytuje spoločnosť HP škálovateľné, cenovo dostupné NAS riešenie na báze SCSI pre pracovné skupiny, podnikové oddelenia a prostredia vzdialených pracovísk. Riešenie b2000 sa dodáva na kľúč a rieši pre zákazníkov tri základné oblasti:

1. Konsolidáciu úložných kapacít: StorageWorks NAS b2000 poskytuje vyššiu flexibilitu a jednoduchšiu správu.

2. Podpora rôznych protokolov na prístup k súborom: nové riešenie ponúka súbežnú multiprotokolovú podporu pre Windows (CIFS), rôzne druhy Unix-ov (NFS), Novell (NCP) a AppleTalk.

3. Virtualizácia: umožňuje zákazníkom zväčšovať veľkosť kapacity na zdieľanie súborov bez nutnosti prerušenia prístupu užívateľov k údajom a informáciám.

Riešenia na ochranu údajov

Spoločnosť HP uviedla na trh aj viaceré riešenia vo forme páskových mechaník na zálohovanie a obnovu údajov:

Nová pásková jednotka hp StorageWorks SDLT 160/320 GB ponúka zákazníkom až 45 percentné zvýšenie kapacity a výkonu v porovnaní so súčasnými riešeniami na báze SDLT prvej generácie.

Pásková jednotka hp StorageWorks DLT VS 40/80 predstavuje na trhu prvú DTL mechaniku s polovičnou výškou. Zaberá len polovicu miesta v porovnaní s tradičnými DTL mechanikami a poskytuje 100 percentné zvýšenie výkonu a kapacity pri rovnakej cene ako za doterajšiu mechaniku DLT 20/40 GB.

Pásková mechanika hp StorageWorks LTO Ultrium 100/200 GB ponúka vynikajúcu kapacitu, prvotriedny výkon a výnimočnú spoľahlivosť. Toto nové 200 GB riešenie vo forme páskovej mechaniky dokáže uschovať viac ako 100 GB dát bez kompresie na jedinej páske, a to pri rýchlosti zálohovania až 54 GB za hodinu. Tento údaj z nej robí ideálne riešenie pre zálohovanie siete, kde sú rýchlosť a spoľahlivosť zálohovania kritickými faktormi.

O spoločnosti HP

Spoločnosť HP je vedúcim svetovým dodávateľom produktov, technológií, riešení a služieb pre podniky i jednotlivcov. Ponuka spoločnosti obsahuje infraštruktúru informačných systémov, osobné počítače a prístupové zariadenia, globálne služby a zobrazovacie aj tlačové riešenia. Dňa 3. mája 2002 sa spoločnosť HP zlúčila s Compaq Computer Corp. Vo finančnom roku 2001 obe zlúčené spoločnosti dosiahli celkový príjem vo výške 81,7 miliardy USD a pôsobia vo vyše 160 krajinách na celom svete. Informácie o spoločnosti HP a jej produktoch nájdete na stránke http://www.hp.com.


Tento projekt je podporený z Európskeho sociálneho fondu

KURZY

12. 6. 2024

USD 1,077 0,004
CZK 24,686 0,020
GBP 0,844 0,002
HUF 395,280 0,650
CAD 1,480 0,001

SPOLUPRÁCA
SSDS

SAF

ReFIS