ČLÁNOK
“ „“HelloMoto““ víta v Šanghaji rok 2003 bezdrôtovými novinkami
12. januára 2003

Pri príležitosti podujatia, ktoré je oslavou už 75-ročnej tradície spoločnosti Motorola v predstavovaní technologických inovácií, 20 rokov od uvedenia jej prvého komerčného mobilného telefónu na svete, a udržania prvej priečky na najväčšom trhu mobilných telefónov v Číne, predstavila divízia mobilnej komunikácie spoločnosti Motorola svoje prvé prírastky k portfóliu mobilných telefónov, aplikácií a doplnkov pre rok 2003.

„Naše nové telefóny budujú na obrovskom úspechu produktov, s ktorými sme prišli v roku 2002,“ povedal Tom Lynch, výkonný viceprezident a prezident Motorola PCS. „Dnes je na svete viac než 1,2 mld. používateľov mobilných telefónov a existuje množstvo príležitostí na rast tak v sektore nových používateľov, ako aj tých existujúcich používateľov, ktorí majú záujem o výmenu alebo vylepšenie svojich telefónov. Chceme neustále zvyšovať náš nápor a víťaziť vo všetkých cenových kategóriách vďaka spolupráci s bezdrôtovými operátormi na návrhu, tvorbe a dodávke produktov „ktoré jednoducho treba mať“ a mobilných zážitkov, „ktoré treba prežiť“.“

Stratégia spoločnosti Motorola v oblasti mobilných telefónov, aplikácií a príslušenstva pre rok 2003 je evolučná a využíva moment produktov predstavených spoločnosťou v roku 2002, ako aj oživený zvuk značky „Moto“ medzi spotrebiteľmi na celom svete. Osem nových produktov Motorola GSM predstavených v Šanghaji sprístupňuje používateľom novinky v podobe pokročilých správ (EMS aj MMS), jazyka Java , technológií GPRS, EDGE a UMTS/WCDMA. Celé portfólio pritom disponuje kontrastnými farebnými displejmi a dynamickými polyfónnymi reproduktormi. Produkty predstavujú prvú vlnu mobilných telefónov, ktoré Motorola uvádza v roku 2003. Spoločnosť plánuje dokazovať svoju moc v oblastiach GSM, UMTS/WCDMA, CDMA aj TDMA.

„Máme vynikajúce portfólio, ktoré môžeme počas roku 2003 rozvíjať. Progresívny, klasický dizajn telefónov Motorola V60i a V66i, farebným displejom vybavený model T720 a základný rad C330 majú už dostatočný rozbeh a úžasnú schopnosť udržať sa na trhu,“ hovorí Lynch. „Tieto existujúce produkty v spojení s novými, ktoré predstavujeme dnes, dávajú Motorole vynikajúce predpoklady ďalej stimulovať dopyt spotrebiteľov a zabezpečovať ziskový rast.“

Namier, klikni, zaznamenaj – a podeľ sa

Spontánny záznam a výmena fotografií je zábavným rozmerom najnovších mobilných telefónov Motorola. Vďaka integrovaným alebo doplnkovým digitálnym fotoaparátom umožňujú nové mobilné produkty Motorola spotrebiteľom zachytávať a deliť sa o vzácne chvíle stlačením niekoľkých tlačidiel. Majiteľ novej Motoroly E365 nemusí prísť o spoločný večer s tými, ktorí nemohli prísť. Ľahký model E365 so vstavaným fotoaparátom umožňuje spotrebiteľovi zachytiť zábavu priamo na mieste, pripojiť hlasom nahranú správu a odoslať obrázky priateľom doma. Nikto by si takéto chvíle nemal nechať ujsť. A odteraz už ani nebude musieť.

Na veľkých displejoch nového radu mobilných telefónov Motorola sa ukázala farba. Displeje sú ideálne na prehliadanie fotografií, vytváranie vlastných „fotošetričov“ a pridávanie portrétov do systému vizuálnej identifikácie volajúceho. Veľký displej zobrazujúci až 64 000 farieb v Motorole V600 umožňuje používateľom zobrazovať vlastné fotoalbumy priateľov, rodiny a výnimočných príležitostí bez ohľadu na to, kde sa práve nachádzajú. Používatelia telefónu Motorola V600 si môžu svojich nových známych odfotografovať a priradiť ich obrázok k vizuálnej identifikácii volajúceho*. Znamená to, že budú vždy vedieť, ktorý z „Janov“ je na linke. Spotrebitelia môžu využívať pokročilú technológiu Bluetooth™, ktorá je súčasťou modelu V600, na rýchly a jednoduchý prenos týchto foto-spomienok.

Rýchly prenos pomocou EDGE a mobilné funkcie tretej generácie (3G)

Motorola sľubuje svojim mobilným zákazníkom, že sa v roku 2003 vyhnú momentom mikronudy vďaka herným funkciám zabudovaným do nových telefónov Motorola T725 (systém rýchleho prenosu dát EDGE – Enhanced Data Rates for Global Evolution) a Motorola A835 (mobilný systém UMTS – Universal Mobile Telecommunications System). Vedúca pozícia spoločnosti Motorola v oblasti bezdrôtových aplikácií v jazyku Java a stále sa rozširujúce prenosové pásma vďaka technológiám EDGE a UMTS umožňujú novým mobilným telefónom dosahovať dostatočnú rýchlosť a výkon, aby bola zábava dostupná takmer okamžite. V kombinácii s jasnou a kontrastnou grafikou, možnosťou prehrávania videosekvencií, bohatou farebnou škálou a novým vibračným a zvukovým systémom si budú spotrebitelia môcť vychutnať herný zážitok taký blízky realite, že sa budú cítiť skutočne ako za volantom auta tesne „režúceho“ zákruty na Grand Prix.

Popredná pozícia spoločnosti Motorola v aplikáciách Java zabezpečuje spotrebiteľom možnosť pridávať do svojich telefónov nové hry a ďalšie herné úrovne pomocou jednoduchých príkazov na bezdrôtové sťahovanie dát. Technológia tiež uspokojuje potrebu používateľov odlíšiť a personalizovať svoj mobilný telefón konkrétnymi hrami, ktoré zároveň predstavujú ďalší kanál na tvorbu obratu. Spojením technológie Java, vysokej rýchlosti siete a veľkých farebných displejov vznikajú telefóny ako Motorola T725 a Motorola A835, ktoré vyhovejú aj túžbam mobilných hráčov.

Mobilné zážitky, ktoré Motorola sprostredkúva spotrebiteľom, zdokonaľuje stále rastúci počet mobilných aplikácií založených na technológii Java. Tie vznikajú v rámci novovytvoreného vývojárskeho programu MotoCoder. Program podporuje vývojárov a propaguje pokrokový návrh aplikácií podľa otvorených štandardov. (Viac informácií získate na adrese www.motorola.com/developers/wireless).

SMSkový ošiaľ

Každý z novopredstavených telefónov sprístupňuje spotrebiteľom technológiu zasielania buď rozšírených (Enhanced) alebo multimediálnych správ, ktoré môžu obsahovať zvuk, grafiku, text a obrázky. Nová Motorola V295 poskytuje používateľom možnosť zachytiť zabudovaným fotoaparátom obrázok, pripojiť vlastný hlasový komentár a odoslať správu rodine alebo priateľom. Ak treba poslať správu v krátkom čase, funkcia Instant Messaging (IM) v modeli V295 umožňuje rýchlo niekoho pozdraviť hoci aj na cestách.

Pestré možnosti zasielania správ rozširuje aj nový mobil Motorola A388c, ktorý dopĺňa farbu a nové technológie k už dnes veľmi populárnemu dizajnu vytvorenému čínskou pobočkou Motoroly. Model A388c obsahuje štandardné mobilné funkcie a zabezpečí na celom svete prístup k e-mailom prostredníctvom až piatich profilov. Umožňuje zasielanie krátkych textových správ SMS, skupinových SMS alebo okamžitých správ IM. Veľká dotyková obrazovka zobrazuje 65 000 farieb, vďaka čomu je písanie správ na modeli A388c príjemné a jednoduché pre všetkých.

Digitálna a fyzická premena

Motorola už dávno zistila, že spotrebitelia túžia po osobnom vyjadrení, a preto firemná dizajnérska stratégia neustále túto túžbu vypĺňa rozširovaním parametrov, ktoré možno personalizovať. Spotrebiteľ si teraz už môže prispôsobiť nielen výzor svojho telefónu stiahnutím „tapety“ na displej, vyzváňacích tónov a šetričov obrazovky, ale rad Motorola C350 umožňuje spotrebiteľovi hoci aj každý deň meniť zovňajšok telefónu vďaka výberu rôzne tvarovaných krytov. Používatelia si môžu vytvárať v zabudovanom MotoMixeri vlastné zvuky, čím sa z nich stanú dídžeji sťahujúci a remixujúci zvonenia vo formáte MIDI.

Zábava s upravovaním pokračuje: Motorola E380 si dokáže stiahnuť celé motívy obsahujúce zvonenia, obrázky, svetelné a zvukové efekty. Váš telefón sa stane zvukovým a výzorovým odrazom vašej osobnosti. Aktivujte zábavné osvetlenie modelu E380, ak si chcete rozžiariť život. Prideľte svojim priateľom farby a počkajte až zavolajú. Svetlá v spojení s kvalitným polyfónnym reproduktorom telefónu a špeciálnou vibračnou technológiou vytvoria úžasný zážitok pre všetky deti – bez ohľadu na ich vek.

Riešenia pre všetky trhy a všetky technológie

Stratégia mobilných telefónov, aplikácií a príslušenstva Motorola si kladie za cieľ dodávať riešenia pre všetky hlavné svetové technológie – GSM-GPRS (Global System for Mobile Communications-Global Packet Radio Service), CDMA (Code Division Multiple Access), CDMA1X, TDMA (Time Division Multiple Access), EDGE aj UMTS. Motorola je celosvetovým lídrom v oblasti CDMA aj UMTS. Sila spoločnosti Motorola v technológiách CDMA a CDMA1X rozhýbala rast trhu na amerických kontinentoch a zabezpečila jej prvenstvo na trhu v Číne. Do budúcnosti by Motorola mala byť prvým z dvoch svetových výrobcov telefónov, ktorí predstavia komerčné telefóny UMTS. Pôjde o prvý duálny telefón UMTS na svete – A830. Keď sa ostatní výrobcovia zriekli štandardu TDMA, Motorola sa na situáciu pozrela z dlhodobého hľadiska. Vyplatilo sa jej to zvýšeným trhovým podielom na všetkých cenových úrovniach v Južnej Amerike, čím spoločnosť získala silné postavenie u spotrebiteľov aj po prechode ich operátorov na GSM alebo CDMA.

Dostupnosť

Mobilné telefóny Motorola A388c a V295 by mali byť v predaji v priebehu prvej polovice roku 2003. Modely Motorola V600, T725, E365, E380, C350 a A835 prídu na trh v druhej polovici roku 2003. Pre európsky trh sú určené modely Motorola V600 a C350.

Motorola, Inc. (NYSE:MOT) je medzinárodným lídrom v integrovaných telekomunikačných zariadeniach a zabudovaných elektronických riešeniach. Obrat v roku 2001 dosiahol 30 mld. USD. Motorola je globálny firemný občan presadzujúci princípy etického podnikania a podporujúci dôležité technológie, ktoré zvyšujú úžitkovú hodnotu vecí a skvalitňujú život ľudí. Tieto tradície sú dnes práve také živé, ako pred 75 rokmi pri založení spoločnosti Motorola.

kral@interel.sk


Tento projekt je podporený z Európskeho sociálneho fondu

KURZY

12. 6. 2024

USD 1,077 0,004
CZK 24,686 0,020
GBP 0,844 0,002
HUF 395,280 0,650
CAD 1,480 0,001

SPOLUPRÁCA
SSDS

SAF

ReFIS