ČLÁNOK
EuroWeb Slovakia oznamuje rekordný nárast zisku a tržieb za prvé tri štvrťroky
20. novembra 2002

Spoločnosť EuroWeb Slovakia, a.s., dosiahla v prvých troch kvartáloch roku 2002 zisk pred zdanením a odpismi (EBITDA) v hodnote 15,8 milióna Sk (v rovnakom období minulého roka dosiahla negatívnu EBITDA v hodnote 7,7 milióna korún. Tržby spoločnosti stúpli na súčasných 100,5 milióna korún (v rovnakom období minulého roka 89,7 milióna Sk). Zisk pred zdanením dosiahol hodnotu 6,2 milióna korún (pred rokom zaznamenala spoločnosť stratu vo výške 18,6 milióna).

„Sme nadšení výsledkami, ktoré prevýšili všetky očakávania trhu i vlastníkov. Ak vezmeme do úvahy rozruch vládnuci na internetovom trhu v celej Európe, sme obzvlášť hrdí na náš úspech v tomto veľmi tvrdom konkurenčnom prostredí, v ktorom prežijú iba najlepšie operujúce spoločnosti. Samozrejme, čím sme úspešnejší, tým vyššiu hodnotu môžeme prinášať našim zákazníkom v zmysle vylepšených služieb, infraštruktúry a komplexne prispôsobených riešení prístupu k Internetu.“ uviedol Sean R. Bourgeois, generálny riaditeľ spoločnosti EuroWeb Slovakia, a.s..

Spoločnosť sa teší z úspešného októbra a očakáva najväčší celoročný nárast tržieb a čistého zisku za rok 2002.

EuroWeb Slovakia, a.s. poskytuje komplexné služby medzinárodnej siete Internet. Vznik spoločnosti EuroWeb Slovakia, a.s. je vyústením spolupráce a spojením síl vynikajúcich odborníkov, stojacich pri zrode Internetu na Slovensku. Rozsiahle skúsenosti tohto tímu, akumulované z účasti na trhu už od roku 1991, sú pevným základom neustáleho vývoja a napredovania spoločnosti. Vlastníkom EuroWeb Slovakia, a.s. je spoločnosť EuroWeb International, Inc., ktorého majoritným podielnikom je holandská telekomunikačná spoločnosť KPN Telecom. EuroWeb je členom organizácie pre prideľovanie doménových mien a adries ICANN a národným registrátorom Top Level Domains (TLD). Cieľom spoločnosti je poskytovanie maximálnej kvality služieb a plné pokrytie územia Slovenskej republiky spoľahlivou sieťou.


Tento projekt je podporený z Európskeho sociálneho fondu

KURZY

14. 6. 2024

USD 1,069 0,010
CZK 24,736 0,037
GBP 0,842 0,003
HUF 398,000 1,520
CAD 1,470 0,012

SPOLUPRÁCA
SSDS

SAF

ReFIS