ČLÁNOK
EuroWeb nadväzuje na úspešný rok 2002
21. mája 2003

Spoločnosť EuroWeb Slovakia, a.s. dosiahla v prvom kvartáli roku 2003 zisk pred zdanením a odpismi (EBITDA) v hodnote 1,45 milióna korún a tržby v hodnote 30,6 milióna korún. V porovnaní s rovnakým obdobím minulého roku spoločnosť zvýšila tržby z poskytovania trvalého pripojenia na internet o 13%. Počas prvého kvartálu spoločnosť podpísala zákaznícke zmluvy so 110-timi firmami.

Sean R. Bourgeois, generálny riaditeľ spoločnosti uvádza: „Sme veľmi radi, že pokračujeme v dosahovaní pozitívnych výsledkov, ktoré patria k vedúcim v našom priemysle. Sme obzvlášť radi, že naďalej rastie objem predmetu našej podnikateľskej činnosti, čím je trvalé pripojenie na internet a zvyšuje sa podiel nových zákazníkov. Aby sme držali krok s dopytom, v priebehu kvartálu sme zvýšili počet zamestnancov o 10%. V záujme zlepšenia kvality našich služieb sme zvýšili kapacitu našej siete“.

Spoločnosť EuroWeb sa chystá v nadchádzajúcom kvartáli doplniť svoju bohatú ponuku produktov o pripojenie technológiou ADSL. Spoločnosť má v úmysle dosiahnuť vyššiu ziskovosť i počas súčasného kvartálu a je presvedčená, že počas šiestich nepretržitých kvartálov vykáže celkové pozitívne ukazovatele EBIDA a čistý zisk.

EuroWeb Slovakia, a.s. patrí ku lídrom v poskytovaní internetového pripojenia a riešení komunikačných potrieb rastúcich firiem. Vlastníkom EuroWeb Slovakia, a.s. je spoločnosť EuroWeb International, Inc., ktorá je významným poskytovateľom internetu pre firemnú klientelu v strednej Európe. Jej majoritným podielnikom je holandská kráľovská telekomunikačná spoločnosť KPN Telecom.. EuroWeb International vedie pobočky v Českej republike, Maďarsku, Rumunsku a na Slovensku. EuroWeb je členom organizácie pre prideľovanie doménových mien a adries ICANN a národným registrátorom Top Level Domains (TLD). Cieľom spoločnosti je poskytovanie maximálnej kvality služieb a plné pokrytie územia Slovenskej republiky spoľahlivou sieťou.


Tento projekt je podporený z Európskeho sociálneho fondu

KURZY

18. 9. 2020

USD 1,183 0,004
CZK 26,727 0,020
GBP 0,913 0,002
HUF 360,780 0,380
CAD 1,560 0,003

SPOLUPRÁCA
SSDS

SAF

ReFIS