ČLÁNOK
Eliot už nie bábätko
13. decembra 2000

Na začiatku týždňa oslavovala prvá internetová banka na Slovensku – Eliot výročie založenia. Netradične, presne pol roka od svojho vzniku, zdôrazňujúc tým obrovskú rýchlosť vývoja internetu a internetových služieb rozhodla sa zhodnotiť a pripomenúť svoju existenciu.

Projekt internetovej banky Eliot vznikal v období celosvetového nástupu priameho bankovníctva. Na tieto trendy nadviazala Tatra banka, už tradične technologický líder na slovenskom finančnom trhu a iniciovala vznik Eliota. Projekt, od počiatku spojený s otázkou, či je slovenský trh dostatočne pripravený, počítačovo gramotný, výraznou mierou prispel k popularizácii internetového bankovníctva na Slovensku. Eliot od momentu spustenia zaznamenal obrovský počet prístupov a registrácií, ktorý potvrdil vyspelosť slovenského internetu.

Eliota si po pol roku už nik nemýli so značkou pančúch. Dôkazom je aj počet a pestrá skladba gratulantov, ktorí popriali mladučkej banke k neokrúhlemu výročiu. Osobnosti ako rektor STU Ľ. Molnár, rektor VŠVU p. Hoffstädter, rektor VŠMU M. Čorba, riaditeľ Národného onkologického ústavu Š. Korec, maliar prof. R. Fila, operný spevák P. Dvorský alebo prvý slovenský kozmonaut I. Bella sa striedali s predstaviteľmi „od fachu“ zo spoločnosti Sun Microsystems, Compaq, BGS, Oracle a EuroWeb.

Internetové bankovníctvo je dobrá vec. Je to najrýchlješí spôsob ako zistiť, že na účte nemáte peniaze, ale zároveň aj najrýchlešia možnosť ako ich tam dostať.


Tento projekt je podporený z Európskeho sociálneho fondu

KURZY

17. 8. 2022

USD 1,016 0,003
CZK 24,566 0,026
GBP 0,842 0,000
HUF 404,280 1,920
CAD 1,312 0,004

SPOLUPRÁCA
SSDS

SAF

ReFIS