ČLÁNOK
Do uzávierky súťaže výročných správ zostávajú už len 4 dni
26. septembra 2002

Podnikateľské subjekty pôsobiace v SR majú necelý týždeň na prihlásenie sa do súťaže o Najlepšiu výročnú správu roka na Slovensku. Súťaže, ktorá po predchádzajúcich dvoch úspešných ročníkoch vstupuje do svojho tretieho pokračovania, a ktorej cieľom je povzbudiť a motivovať firmy v ich komunikačnej otvorenosti a transparetnej prezentácii. „Našou snahou je podporiť nielen kultúru publikovania, ale aj čítania výročných správ,“ približuje myšlienku každoročného organizovania súťaže predseda hodnotiacej komisie Eugen Jurzyca.

Slovenskú súťaž výročných správ, ktorá je akýmsi mladším súrodencom podobných súťaží s dlhoročnou tradíciou organizovania vo vyspelých ekonomikách, vyhlásili Stredoeurópsky inštitút pre ekonomické a sociálne reformy INEKO, Public relations a reklamná spoločnosť SK-media a týždenník o hospodárske a podnikaní TREND v spolupráci s audítorskou spoločnosťou KPMG Slovensko.

Podmienkou účasti na súťaži je zaslanie vyplnenej prihlášky spolu s potrebným počtom výtlačkov (12 kusov) a elektronických nosičov (5 kusov) výročných správ za rok 2001 na kontaktnú adresu organizátorov (INEKO, Bajkalská 25, 827 18 Bratislava 212) v stanovenom termíne. A tým je 30. september 2002.

Po uzávierke prijímania prihlášok bude nasledovať vyhodnocovanie všetkých prihlásených výročných správ a aktuálny ročník súťaže následne vyvrcholí slávnostným vyhlásením výsledkov a odovzdaním cien víťazom 5. novembra v Primaciálnom paláci v Bratislave.

Výročné správy za rok 2001 budú hodnotené v dvoch hlavných súťažných kategóriách – Finančné inštitúcie a Nefinančné inštitúcie – a pod záštitou spoločnosti Sun Microsystems Slovensko bude opäť ocenená aj Najlepšia elektronická verzia výročnej správy.

Účastníci tretieho ročníka si budú môcť prostredníctvom svojich výročných správ nielen zmerať sily v priamej konfrontácii s konkurenciou, ale zároveň získajú možnosť zúčastniť sa odborného seminára zameraného na zostavovanie výročných správ, ktorý sa uskutoční na jar 2003.

Za podpory mediálnych partnerov súťaže – denníka Hospodárske noviny, internetových denníkov www.banky.sk – sídlo všetkých bánk a www.poistovne.sk – všetko o poistení, Rádia Slovensko, Slovenskej tlačovej agentúry SITA a televízie TA3 – sú informácie o súťaži spolu s podmienkami účasti zverejňované v slovenských médiách. Všetky podrobnosti o súťaži sú dostupné i na stránke www.vyrocnasprava.sk.


Tento projekt je podporený z Európskeho sociálneho fondu

KURZY

21. 6. 2024

USD 1,069 0,003
CZK 24,949 0,051
GBP 0,845 0,000
HUF 396,930 0,460
CAD 1,463 0,006

SPOLUPRÁCA
SSDS

SAF

ReFIS