ČLÁNOK
Continental začal globálne zavádzať mySAP.com®
3. decembra 2002

Spoločnosť SAP AG (NYSE: SAP) oznámila, že spoločnosť Continental AG (Continental), jeden z najväčších svetových dodávateľov automobilových komponentov, celosvetovo zavedie e-business platformu mySAP.com®. Continental, globálny výrobca pneumatík, priemyselných produktov a elektronických systémov pre automobilový priemysel, kúpil 15,000 licencií mySAP.com® v snahe dosiahnuť softvérovú technologickú štandardizáciu v rámci celého podniku, jednotný licenčný manažment a dlhodobú bezpečnosť IT investícií.

Od implementácie integrovanej softvérovej architektúry SAP očakáva Continental zvýšenie produktivity vďaka integrácii svojich obchodných procesov v globálnom meradle a umožnením lepšej komunikácie medzi všetkými svojimi zamestnancami. Ku koncu roku 2005 plánuje Continental nahradiť existujúce softvérové aplikácie riešeniami mySAP.com vo všetkých svojich prevádzkach. Vďaka vlastníctvu integrovanej sady aplikácií bude môcť Continental znižovať náklady a zjednoduší riadenie tejto globálnej spoločnosti.

„Štandardizácia s využitím mySAP.com nám dáva príležitosť zaviesť úplne nové procesy v rámci našej celosvetovej organizácie,“ hovorí Andreas Koehler, Provider Manager, Continental AG. „Vďaka SAP riešeniam môžeme vytvárať integrované obchodné procesy, otvárať sa novým príležitostiam a vytvárať pridanú hodnotu.“

Hospodárna výroba a obchodná spolupráca podporovaná využívaním Product Lifecycle Management (mySAP PLM)

Spoločnosť SAP tiež oznámila, že jednotlivé obchodné jednotky Continentalu už začali ťažiť z výhod, ktoré poskytujú riešenia mySAP.com. Napríklad, Continental Automotive Systems (CAS), divízia Continentalu, používa mySAP™ Product Lifecycle Management (mySAP PLM). Globálny projekt PLM v 36 lokalitách CAS bol úspešne dokončený v októbri 2002 implementáciou mySAP PLM v Brazílskom výrobnom podniku Continental do Brasil Produtos Automotivos. PLM riešenie SAP pre CAS umožňuje efektívnejšie plánovanie a procesy počas celého životného cyklu produktov – od vývoja a výroby po údržbu – a hladko sa integruje s aplikáciami computer-aided design (CAD), zabezpečujúc okamžitú dostupnosť informácií o návrhoch pre CAS, dodávateľov, partnerov a zákazníkov.

Continental, založený v roku 1871, má 160 pobočiek po celom svete. Vyrába všetko od brzdových systémov cez komponenty karosérie, autoelektroniku až po pneumatiky a výrobky z technickej gumy. Spoločnosť sídli v Hannoveri v Nemecku a je štvrtým najväčším výrobcom pneumatík na svete, vďaka značkám ako Continental, Uniroyal, General Tire, Barum a spoluprácou s Matador.


Tento projekt je podporený z Európskeho sociálneho fondu

KURZY

17. 5. 2024

USD 1,084 0,002
CZK 24,722 0,013
GBP 0,857 0,002
HUF 387,600 1,420
CAD 1,478 0,003

SPOLUPRÁCA
SSDS

SAF

ReFIS