ČLÁNOK
Ak sa rozhodnete kradnúť, urobte to už dnes
9. januára 2003

Na Slovensku sa kradne. Je to stará známa pravda, ale je to tak. Kradnú sa autá našincom i cudzincom o peňaženkách ani nehovoriac. V poslednom čase najmä na Internete sme však svedkami toho, že okrem tých hmotných vecí sa kradne i know-how a dobré meno firiem. Kopírovanie cédéčok a softwaru sa už ani nepovažuje za krádež, nakoľko právna ochrana duševného vlastníctva je u nás ešte stále zanedbávaná.

Slovenský internet – aspoň podľa niektorých – je oblasť, v ktorej si môžeme dovoliť už naozaj všetko. Ak o tomto fenoméne ešte vždy pochybujete, môžete sa tak presvedčiť na dizajne webovej stránky www.overtura.sk, ktorá si „elegantne“ prepožičala dizajn firmy Web Site Design s.r.o. (www.wsd.sk). V kontakte firmy Overtura v súčasnosti môžeme nájsť citát O. Henryho: „Väčšina toho, čo odkladáme na zajtrajšok – sú veci, ktoré sme mali urobiť už včera.“ Ak tým mysleli kopírovanie dizajnu inej firmy, urobili to skutočne rýchlo. Pre tých, ktorí sa v blízkej budúcnosti rozhodnú uživiť kradnutím dizajnov webových stránok, môžeme iba odporúčať, aby tak urobili už dnes. Na Slovensku je totiž dovolené naozaj všetko a čím skôr, tým predsa lepšie.

Spoločnosť Web Site Design, s.r.o. je poprednou spoločnosťou v oblasti tvorby webovských sídiel. Zaoberá sa hlavne tvorbou profesionálnych webovských stránok, tvorbou aplikácií pre siete Internet a Intranet a v neposlednom rade prevádzkou siete internetových serverov siete WSDNetwork.


Tento projekt je podporený z Európskeho sociálneho fondu

KURZY

30. 5. 2024

USD 1,082 0,004
CZK 24,770 0,039
GBP 0,851 0,000
HUF 389,450 2,370
CAD 1,483 0,001

SPOLUPRÁCA
SSDS

SAF

ReFIS