ČLÁNOK
ADSL možno už skoro
11. februára 2003

Od piatku 7. februára sa technického testu ADSL, určeného pre poskytovateľov internetu, zúčastňuje aj spoločnosť Slovanet. Vysokorýchlostnú technológiu pripojenia do internetu budú testovať technickí pracovníci Slovanetu do 20. februára. Výsledkom testovania by malo byť technologické overenie si vzájomnej kompatibility a otestovanie kvality a vlastností pripojenia.

„Po ukončení technického testu a zhodnotení výsledkov bude pri zavádzaní ADSL technológie dôležitý následný postup Slovenských telekomunikácií,“ vysvetľuje Peter Máčaj, výkonný riaditeľ Slovanetu. „Ak by nám boli ponúknuté prijateľné obchodné podmienky, mohli by sme sa na Slovensku čoskoro dočkať lacnejšieho rýchleho internetu, tak ako je to bežné v okolitých krajinách. Od Slovenských telekomunikácií závisí aj to, či ADSL bude možné poskytovať v rámci celého Slovenska alebo len vo vymedzených lokalitách,“ zdôrazňuje Peter Máčaj.

Viac informácií nie je v tejto chvíli možné poskytnúť, pretože Slovanet sa v zmluve so Slovenskými telekomunikáciami zaviazal nezverejňovať jej obsah.

ADSL (Asymmetric Digital Subscriber Line) je technológia, ktorá poskytuje užívateľovi asymetrický dátový prístup, tzn., že v smere od poskytovateľa služby k užívateľovi je prenosová rýchlosť vyššia ako v smere od užívateľa k poskytovateľovi služby. Jej výhodou oproti bežnému dial-upovému pripojeniu sú najmä vyššia prenosová rýchlosť a možnosť použiť viaceré spôsoby tarifikácie (napr. flatrate).


Tento projekt je podporený z Európskeho sociálneho fondu

KURZY

28. 2. 2024

USD 1,081 0,005
CZK 25,352 0,020
GBP 0,855 0,001
HUF 391,950 1,750
CAD 1,469 0,004

SPOLUPRÁCA
SSDS

SAF

ReFIS