ČLÁNOK
Žiadatelia o telefónnu licenciu si vyžrebovali čísla
27. novembra 2002

Žiadatelia o telefónnu licenciu si v pondelok na Telekomunikačnom úrade SR (TÚ) vyžrebovali množiny účastníckych čísel a množiny národných čísiel pre geograficky neurčené číslovacie oblasti vyhradené pre služby s pridanou hodnotou. Žrebovania sa zúčastnilo desať spoločností, pričom z pozvaných účastníkov chýbala iba spoločnosť Nextra, s.r.o. Žiadateľom budú vyžrebované čísla zapísané do licencie. Agentúru SITA o tom informoval hovorca TÚ Roman Vavro.

TÚ k 24. októbru 2002 dostal 11 žiadostí o licenciu na zriaďovanie a prevádzkovanie pevnej verejnej telekomunikačnej siete a na poskytovanie verejnej telefónnej služby prostredníctvom pevnej verejnej telekomunikačnej siete. Hovorca TÚ potvrdil informácie medializované týždenníkom Trend, podľa ktorého ide o tieto bratislavské firmy: Aliatel Slovakia, s.r.o., ConnSpec Telekom, s.r.o., Dial Telecom, a.s., Energotel, a.s., eTel Slovensko, s.r.o., GTS Slovakia, s.r.o., M.B.C., s.r.o., Nextra, s.r.o., PosTel, a.s., ViaPVT, a.s. (za skupinu Slovanet) a Železnice SR – odštepný závod Železničné telekomunikácie. Ide o záujemcov, ktorí chcú zriadiť a začať prevádzkovať pevnú verejnú telekomunikačnú sieť a poskytovať verejnú telefónnu službu prostredníctvom pevnej verejnej telekomunikačnej siete od 1. januára 2003. Dvanástou firmou, ktorá podala žiadosť o licenciu, je podľa Vavra spoločnosť BT Slovakia, s.r.o.

Budúci držitelia licencií budú priamou konkurenciou pre doteraz monopolného poskytovateľa telefónnej služby prostredníctvom pevnej verejnej telekomunikačnej siete. Monopol Slovenských telekomunikácií, a.s. (ST) na poskytovanie hlasových služieb sa končí 31. decembra tohto roku. Od 1. januára 2003 budú môcť hlasovú službu poskytovať aj konkurenti ST.


Tento projekt je podporený z Európskeho sociálneho fondu

KURZY

12. 6. 2024

USD 1,077 0,004
CZK 24,686 0,020
GBP 0,844 0,002
HUF 395,280 0,650
CAD 1,480 0,001

SPOLUPRÁCA
SSDS

SAF

ReFIS