ČLÁNOK
Záväzné ponuky na privatizáciu ST v decembri
15. júla 1999

Potvrdil to na včerajšom rokovaní vlády štátny tajomník Ministerstva dopravy, pôšt a telekomunikácií (MDPT) SR František Kurej, ktorý kabinet informoval o príprave privatizácie ST. Potenciálni záujemcovia majú svoje indikatívne ponuky predložiť v polovici novembra pričom po ich vyhodnotení zhruba do 1 mesiaca majú predložiť svoje záväzné ponuky.

Privatizační poradcovia – konzorcium spoločností Deutsche Bank, White & Case, Wood & Comp. a Slávia Capital – majú vypracovať odporúčania pre všetky rozhodujúce otázky vstupu strategického partnera do telekomunikácií (masterplan) v auguste, pričom jeho predbežný návrh má byť hotový už tento mesiac.

Informáciu o súčasnom stave prípravy vstupu strategického partnera do ST vzala vláda na vedomie. Materiál zahŕňa údaje o doterajšom priebehu prípravy privatizácie vrátane výberu skupiny Deutsche Bank za privatizačného poradcu. Ministerstvom DPT vypracovaná informácia sa nezmieňuje o pochybnostiach okolo výberu Deutsche Bank.

Minister dopravy, pôšt a telekomunikácií Gabriel Palacka podpísal s konzorciom vedeným Deutsche Bank zmluvu o poradenstve pri príprave čiastočnej privatizácie ST 11. júna po predchádzajúcom výberovom konaní. Zahraničný partner by mal do ST vstúpiť formou navýšenia základného imania. Minimálne by mal nadobudnúť 34-percentný balík akcií, štát si však v každom prípade ponechá aspoň 51 %.


Tento projekt je podporený z Európskeho sociálneho fondu

KURZY

2. 10. 2023

USD 1,053 0,006
CZK 24,460 0,121
GBP 0,866 0,002
HUF 388,600 0,900
CAD 1,434 0,011

SPOLUPRÁCA
SSDS

SAF

ReFIS