ČLÁNOK
Zatiaľ nie je rozhodnuté o kritériách pre privatizáciu ST
9. mája 2000

…vyberať z troch kandidátov a rokovanie bolo prerušené do štvrtka budúceho týždňa. Dôvodom je rozsah pripomienok, ktoré vzniesli jednotlivé strany – rezorty a poradca, k prerokovávaným materiálom. Pre agentúru SITA to povedal štátny tajomník Ministerstva dopravy, pôšt a telekomunikácií SR (MDPT) Dušan Faktor.

Ako uviedol, nemožno zakrývať, že prvým kritériom pre výber zrejme bude cena ponúkaná za majoritný balík akcií ST. „Nikdy nebolo tajomstvom, že sme akceptovali cenu ako najvyššie kritérium. Samozrejme, že nemôžeme postaviť podmienky tak. aby uchádzači nemali možnosť ponúknuť aj alternatívne ponuky, ktoré budú znamenať naše ďalšie ústupky s tým, že tieto ústupky adekvátne ocenia. To znamená, že poskytnú aj alternatívne ponuky, ale za vyššiu cenu,“ povedal D. Faktor.

Diskusia sa týkala aj časového rozvrhu druhého kola tendra. Podľa D. Faktora však úzkym miestom v privatizačnom procese je momentálne prijatie telekomunikačného zákona a vyjadril nádej, že na utorkovej schôdzi parlamentu dôjde k schváleniu návrhu na zrýchlené legislatívne konanie, pretože záujemcovia podľa neho nebudú ochotní predložiť definitívne znenie transakčných dokumentov a definitívne ponuky, pokiaľ nebudú poznať podmienky, ktoré ich čakajú.


Tento projekt je podporený z Európskeho sociálneho fondu

KURZY

22. 9. 2023

USD 1,065 0,001
CZK 24,360 0,077
GBP 0,868 0,001
HUF 386,700 1,080
CAD 1,430 0,007

SPOLUPRÁCA
SSDS

SAF

ReFIS