ČLÁNOK
Zástupcovia VSŽ rokovali s Dzurindom a Miklošom
14. júla 1999

Predmetom stretnutia bola podľa informácií agentúry SITA stabilizačná dohoda ako aj vstup zahraničného investora do VSŽ, pričom v tejto súvislosti sa konkrétne spomínala americká oceliarska spoločnosť U.S. Steel.

Minulý týždeň sa v Londýne uskutočnili rokovania predstaviteľov VSŽ a Koordinačného výboru bánk, ktorý zastupuje záujmy veriteľských bánk VSŽ. Zástupcovia VSŽ na najvyššej úrovni sa stretli aj s predstaviteľmi U.S. Steel. Predstavitelia VSŽ prezentovali v Londýne Koordinačnému výboru bánk podnikateľský plán spoločnosti na nasledujúcich päť rokov. Zástupcovia oboch strán zároveň začali diskusie o reštrukturalizácii VSŽ a reštrukturalizácií dlhov spoločnosti a rokovali tiež o návrhu stabilizačnej dohody (standstill agreement), ktorý je v záverečnej fáze prípravy.

Štátny tajomník Ministerstva financií SR Vladimil Podstránsky v závere minulého týždňa informoval, že ministerka financií SR Brigita Schmögnerová podpísala podmienky zmluvy medzi štátom a skupinou veriteľských bánk VSŽ Košice. Podpis samotnej dohody by sa mal uskutočniť v najbližších dňoch. Dohoda ustanovuje, že štát bude konať v zhode so zahraničnými investormi. Znamená to, že neuplatní záložné právo na svoje pohľadávky voči VSŽ samostatne, ale bude koordinovane postupovať s ostanými veriteľmi. Zmluva by mala tiež zabezpečiť účasť štátu spolu s veriteľmi v procese výberu strategického investora, ako aj zastúpenie ich predstaviteľov v orgánoch košickej spoločnosti.


Tento projekt je podporený z Európskeho sociálneho fondu

KURZY

27. 11. 2020

USD 1,192 0,002
CZK 26,213 0,075
GBP 0,894 0,003
HUF 362,320 1,140
CAD 1,550 0,003

SPOLUPRÁCA
SSDS

SAF

ReFIS