ČLÁNOK
Zámer investovať z plánu obnovy len do štátnych nemocníc je podľa Asociácie nemocníc Slovenska diskriminačný
17. marca 2021

Zámer využiť prostriedky z plánu obnovy len na investície do vybraných nemocníc, ktorých zriaďovateľom je Ministerstvo zdravotníctva SR, považuje Asociácia nemocníc Slovenska (ANS) za veľmi zlý a diskriminačný. Asociácia zásadne odmieta diskrimináciu vybraných slovenských nemocníc a žiada o okamžité prehodnotenie tohto zámeru. Upozornila, že prostriedky z plánu obnovy majú byť použité do zdravotníckych zariadení, ktorých výber bude podliehať v prvom rade kritériu ich dôležitosti a úlohy v nemocničnej sieti a nie na základe toho, kto je ich zriaďovateľom alebo majiteľom.

„Z veľkej časti slovenských pacientov, ktorí majú tú smolu, že žijú v regióne s ‚neštátnou‘ nemocnicou, robí zámer občanov druhej kategórie. Títo pacienti si nezaslúžia nové alebo zrekonštruované budovy nemocníc a kvalitnejšiu zdravotnú starostlivosť ?“ pýta sa riaditeľ kancelárie ANS Miroslav Valaštík. Asociácia požaduje, aby bola pred rozhodnutím o investíciách vykonaná optimalizácia siete nemocníc a až na základe jej výsledkov bolo rozhodnuté o alokácii 1,1 miliardy eur do nemocničnej infraštruktúry.

Asociácia nemocníc Slovenska je dobrovoľným, zamestnávateľským, záujmovým, nepolitickým a nezávislým združením. Združuje 78 malých a stredných nemocníc a iných zdravotníckych zariadení. Zdravotnícke zariadenia združené v ANS zamestnávajú približne 27-tisíc zamestnancov.


Tento projekt je podporený z Európskeho sociálneho fondu

KURZY

7. 5. 2021

USD 1,206 0,000
CZK 25,682 0,165
GBP 0,868 0,001
HUF 358,010 0,170
CAD 1,469 0,007

SPOLUPRÁCA
SSDS

SAF

ReFIS