ČLÁNOK
Zaisťovateľom Poisťovne Drukos je zrejme Slovenská poisťovňa
24. apríla 2001

Poisťovňa Drukos, a.s., ktorá začala na slovenskom poistnom trhu pôsobiť začiatkom marca, doteraz uzatvorila viac ako 5 500 poistných zmlúv. Priemerná výška predpísaného poistného na jednu zmluvu pritom podľa riaditeľa marketingu poisťovne Štefana Jašku presiahla 8 tis. Sk. Zaisťovateľom poisťovne by sa podľa neho mala stať Slovenská poisťovňa, v súčasnosti je táto spolupráca v štádiu rokovaní.

Poisťovňa v prvom roku svojej činnosti plánuje dosiahnuť predpísané poistné vo výške 120 mil. Sk. V horizonte troch rokov je jej ambíciou dostať sa medzi prvú desiatku poisťovní poskytujúcich životné poistenie. Podľa slov Š. Jašku by mala poisťovňa hospodáriť so ziskom už v treťom roku svojej činnosti.

Produktový rad poisťovne, ktorý v súčasnosti predstavuje šesť poistných produktov, by podľa Jašku malo v septembri obohatiť kapitálové životné poistenie, ktoré je kombináciou životného poistenia a investovania do podielových fondov. Poisťovňa momentálne rokuje s niekoľkými správcovskými spoločnosťami o spolupráci, plánuje však využiť aj služby dcérskej spoločnosti Drukos Výnos. Poisťovňa by mala požiadať Úrad pre finančný trh o licenciu na poskytovanie tohto produktu do dvoch mesiacov.

Poistencov poisťovne Drukos v súčasnosti predstavujú najmä klienti Drukosu, ktorí využívajú nákup na splátky prostredníctvom katalógu Komfort. Pri nákupe nad 4 tis. Sk totiž dostanú životné poistenie na jeden rok v poisťovni zadarmo. Výška poistnej sumy je pritom zhodná s výškou hodnoty zmluvy v prípade splátkového predaja.

Spoločnosť Drukos v pondelok predstavila v poradí piaty katalóg Komfort, ktorý ponúka na predaj formou splátok 5 500 produktov od 120 dodávateľov. Prostredníctvom splátkového predaja cez katalóg Komfort prefinancovala spoločnosť Drukos v minulom roku zhruba 1 mld. Sk. Celkový objem predaja na splátky na Slovensku pritom predstavoval 4,5 mld. Sk. Ako povedala riaditeľka divízie Elektro spoločnosti Drukos Zuzana Matyšeková, počet zákazníkov využívajúcich tieto služby predstavoval ku koncu minulého roka 150 tis. Drukos tiež sprostredkúva poistenie splácania splátok v poisťovni AIG.

Poisťovňa je 100-percentnou dcérou spoločnosti Drukos, a.s., Banská Bystrica. Jej základné imanie predstavuje 80 mil. Sk, podľa nedávneho vyjadrenia riaditeľa poisťovne Milana Mikuša by však do konca roka malo stúpnuť nad 100 mil. Sk. Spoločnosť Drukos získala od Úradu pre finančný trh licenciu na prevádzkovanie životnej poisťovne koncom novembra minulého roku. Prostredníctvom 17 pobočiek poskytuje šesť produktov životného, dôchodkového a úrazového poistenia.


Tento projekt je podporený z Európskeho sociálneho fondu

KURZY

14. 6. 2024

USD 1,069 0,010
CZK 24,736 0,037
GBP 0,842 0,003
HUF 398,000 1,520
CAD 1,470 0,012

SPOLUPRÁCA
SSDS

SAF

ReFIS