ČLÁNOK
Warburg Pincus vykonáva v Slovakofarme due diligence
17. decembra 2001

V Slovakofarme, a.s., Hlohovec sa od začiatku týždňa realizuje hĺbkový audit, tzv. due diligence, objednávateľom ktorého je záujemca o majoritný balík akcií hlohoveckej firmy, americká investičná spoločnosť Warburg Pincus. Pre agentúru SITA to potvrdil generálny riaditeľ a predseda predstavenstva Slovakofarmy Ondrej Gattnar. „Due diligence by sa mal uzavrieť ku koncu januára, potom budú rokovania s americkým partnerom pokračovať,“ spresnil Gattnar. Ako dodal, výsledky auditu by mali potvrdiť dlhodobé smerovanie Slovakofarmy medzi úspešné európske farmaceutické spoločnosti.

Warburg Pincus je majiteľom 98,5 % akcií českej a.s. Léčiva Praha, jednotky na slovenskom a českom farmaceutickom trhu. Predstavitelia a.s. Slovakofarma Hlohovec a Léčiva, a.s., Praha, Česká republika podpísali prvý zmluvný dokument o budúcej spolupráci oboch akciových spoločností v strednej a východnej Európe minulý víkend. Do polovice roku 2002 sa obe spoločnosti majú stať dvoma rovnocennými dcérskymi spoločnosťami s majoritným akciovým podielom amerického investora Warburg Pincus.

Slovakofarma patrí medzi najvýznamnejších výrobcov generických liečiv v strednej i východnej Európe, vyrábajú však aj originálne prípravky. Základné imanie spoločnosti v minulom roku predstavovalo takmer 4,4 mld. Sk a 61 % jej akcií ku koncu minulého roka kontrolovala manažérska firma S. L. Pharma Holding.

Léčiva Praha zaznamenala v minulom roku čistý zisk 800 mil. Sk. Jej 98,5-percentným vlastníkom je americká investičná spoločnosť Warburg Pincus. Léčiva podobne ako Slovakofarma vyrába najmä generické liečivá, ktoré okrem slovenského a českého trhu distribuuje aj do ostatných krajín strednej a východnej Európy.


Tento projekt je podporený z Európskeho sociálneho fondu

KURZY

19. 7. 2024

USD 1,089 0,004
CZK 25,261 0,003
GBP 0,843 0,001
HUF 390,900 1,170
CAD 1,494 0,002

SPOLUPRÁCA
SSDS

SAF

ReFIS