ČLÁNOK
Vznikne organizácia na podporu elektronického obchodu
25. januára 2002

V prvom štvrťroku tohto roka by mala začať svoju činnosť Organizácia na podporu elektronického obchodovania pre malé a stredné podniky Slovak Pro. Úlohou organizácie bude zabezpečiť školenia, prípravu a spoluprácu s medzinárodnými inštitúciami. Prostriedky na financovanie budú pochádzať čiastočne z Ministerstva hospodárstva (MH) SR, z prostriedkov Európskej únie (EÚ) a Fondu na podporu zahraničného obchodu (FPZO). Agentúru SITA o tom informoval predseda správnej rady FPZO Jozef Uhrík.

Podľa jeho slov sa do organizácie Slovak Pro presunie celý informačný systém, databáza a personál fondu tak, že sa vytvorí efektívne fungujúca organizácia pozostávajúca zo špičkových odborníkov. Okrem FPZO budú účastníkmi tohto združenia na príklad aj Asociácia zamestnávateľských zväzov a združení (AZZZ), Poľnohospodárska komora a Slovenská obchodná a priemyselná komora.

S cieľom rýchlejšie uviesť do praxe Zákon o priemyselných parkoch zriadi AZZZ aj Fond rizikového kapitálu. Jeho úlohou bude vypracovať investičné projekty pre konkrétnych investorov na rozvoj podnikov s nevyužitou infraštruktúrou. Financovanie tohto fondu bude zabezpečené z prostriedkov Slovenskej konsolidačnej a.s., z kapitol MH určených na rozvojové programy a z prostriedkov EÚ. Fond bude úzko spolupracovať aj s agentúrou SARIO, ktorá zabezpečí stretnutia zahraničných investorov s domácimi podnikateľmi.


Tento projekt je podporený z Európskeho sociálneho fondu

KURZY

12. 6. 2024

USD 1,077 0,004
CZK 24,686 0,020
GBP 0,844 0,002
HUF 395,280 0,650
CAD 1,480 0,001

SPOLUPRÁCA
SSDS

SAF

ReFIS