ČLÁNOK
Významné IT firmy oznámili vznik Business Internet Consortium
29. novembra 2000

Spoločnosti Computer Associates, Compaq, Dell, Hewlett-Packard, IBM, Intel, Microsoft, SAP a dalšie spoločnosti z oblasti informačných technológií oznámili vznik Business Internet Consortium (konzorcium internetového obchodovania), ktoré sa má stať neziskovou organizáciou.

Nové konzorcium bude predstavovať akési „intelektuálne zázemie“ na vytváranie technológií a postupov, pomocou ktorých sa bude možné vyrovnávať so stále náročnejšími úlohami v súvislosti zo zavedením elektronického obchodovania. Cieľom konzorcia bude zosúladenie priorít v oblasti technologií elektronického obchodovania zo strany zákazníkov aj predajcov.

Business Internet Consortium bude pôsobiť ako globálna priemyslová skupina, ktorá bude presadzovať všeobecné smery v architektúre programového vybavenia interoperabilných komponentov a spoločné postupy v oblasti elektronického obchodovania, ktoré budú základom pre budúci rozvoj elektronického obchodovania na internete.

Ďalšími spoločnosťami, ktoré sa na konzorciu podieľajú, sú Advanced Visual Systems, Agency.com, Bull, Cambridge Technology Partners, Commerce One, CommerceRoute, EMC Corporation, Fourthstage, Fujitsu Siemens, Intershop, Oculus, SAP System Integration AG, Stratus, The Beast.com, Unigraphics, Unisys, Webridge, Zaplet a Zefer.

Konzorcium bude prvnou organizáciou vo svojom odvetví, ktorá sa bude snažiť získavať vstupy ohľadom požiadaviek na elektronické obchodovanie priamo od zákazníkov. K najvýznamnejším zákazníkom, ktorí sa podieľajú na fungovaní konzorcia, sú Capital, Charles Schwab and Co., Inc., Ford Motor Company, ImageX.com a Reuters.


Tento projekt je podporený z Európskeho sociálneho fondu

KURZY

6. 12. 2023

USD 1,078 0,004
CZK 24,335 0,034
GBP 0,856 0,001
HUF 380,570 1,270
CAD 1,462 0,008

SPOLUPRÁCA
SSDS

SAF

ReFIS