ČLÁNOK
Vyzerá ako ThinkPad, správa sa ako desktop
8. mája 2003

Spolocnost IBM predstavila svoj nový ThinkPad G40, ktorý spája cenovú prístupnost stolného PC s formátom a mobilitou notebooku ThinkPad. Prenosný pocítac ThinPad G40 bol navrhnutý pre používatela, ktorý vyžaduje stroj s plnými funkciami na obcasné prenášanie. Ide o ideálnu volbu pre malé a stredné podniky, školy, univerzity a štátne orgány.

ThinkPad G40 sa zameriava na používatelov, ktorí sa viac ako na batériu spoliehajú na napájací zdroj a casto striedajú rôzne zásuvky. Niektorí analytici odhadujú, že takýmto spôsobom sa používa až 25% notebookov vo firme.

„Coraz viac používatelov prechádza zo stolného pocítaca na prenosný a IBM ThinkPad G40 sa nachádza presne na rozhraní týchto dvoch zariadení,“ hovorí Bob Galush, viceprezident marketingu divízie IBM Personal Computing. „Až doteraz si používatelia museli vybrat – bud výkon, alebo prenosnost. Rad pocítacov ThinkPad ponúka mobilitu bez obmedzenia funkcií požadovaných používatelmi stolného pocítaca. Ide o vynikajúce zariadenie napríklad pre ucitelov, ktorí si potrebujú svoj pocítac obcas z triedy vziat domov, alebo pre úctovníkov a poistovacích úradníkov, ktorí obcas cestujú na audity u klienta.“

ThinkPad G40 je v ponuke s niekolkými procesormi, medzi ktorými nechýba Intel Pentium 4 s frekvenciou 2,8 GHz (1), v súcasnosti jeden z najvýkonnejších procesorov v notebookoch ThinkPad. Notebook si pritom zachováva mobilitu vdaka tri a pol-hodinovej výdrži na batérie (2). Okrem štandardného integrovaného modemu a sietového rozhrania Ethernet ponúka ThinkPad G40 v niektorých modeloch možnost zabudovania bezdrôtového pripojenia 802.11b Wi-Fi a na zvláštnu objednávku aj kombinácie 802.11a/b Wi-Fi (3).

ThinkPad G40 poskytuje volnost za prijatelnú cenu, ktorá zacína už od 1430 USD.

ThinkPad G40 využíva konštrukcné prvky, na ktoré si používatelia ThinkPadov stihli zvyknút. Notebook sa dodáva s displejmi s uhloprieckou od 14 do 15 palcov a rozlíšením XGA (1024×768), kovovými pántmi a zosilnenou obrubou displeja, ako aj renomovanou klávesnicou ThinkPad, ktorú dalej vylepšuje nový sklápací element ComfortSlant.

ThinkPad G40 je vybavený štyrmi zásuvkami USB 2.0 a výklopnou opierkou Easy Pivot pod zadnou castou stroja. Používatel si tak môže nastavit najvhodnejší sklon notebooku.

„Podla našich skúseností s ThinkPadmi je pocítac G40 ideálny pre malé podniky. Má vynikajúcu cenu a je dokonalý pre všetkých, ktorí potrebujú väcšinu casu funkcie stolného pocítaca, no obcas tiež flexibilitu notebooku. IBM si udržiava výhodu nižších nákladov pre podniky a podnikové oddelenia prostredníctvom optimalizácie našich zdrojov, a umožnuje im odstupnovat investície vdaka technológiám s pridanou hodnotou, napríklad ImageUltra alebo Rapid Restore PC.“

Notebook G40 je ideálny pre vysokoškolákov

Pre dnešného študenta na univerzite je cenová dostupnost modelu G40 konecne možnostou ako získat výkonné PC, ktoré sa zároven dá prenášat medzi internátom a prednáškovou sálou. Študenti a coraz castejšie žiaci nižších škôl v celom regióne EMEA objavujú výhody mobilného pocítaca, ktorý im umožnuje pracovat takmer kdekolvek – v skupine, aj jednotlivo. V spojení s bezdrôtovými sietami, ktoré vznikajú v mnohých inštitúciách sa prístup na internet a tímová spolupráca stali realitou.

Prostredníctvom programu IBM ThinkPad University môžu už teraz mnohé vysoké školy využit príležitost a ponúkat riešenia elektronického vzdelávania, eLearning. Vdaka G40 im pomôžeme sprístupnit tieto programy vo vyššom pocte fakúlt.

Notebook s príjemnou cenou a hodnotnými technológiami ThinkVantage

IBM ThinkPad G40 je vybavený novým tlacidlom IBM Access, ktoré je „portálom k podpore IBM“ a sprístupnuje bohaté zdroje, diagnostické nástroje a automatické riešenia priamo na vlastnom pocítaci, ako aj linky na aktualizované verzie a služby na internete(4). Systém Access IBM sa na všetkých notebookoch ThinkPad rozširuje o program Rapid Restore PC, ktorý poskytuje jednodotykové zálohovanie a obnovu, a dokáže po softvérovom zlyhaní obnovit vopred uložené dáta, nastavenia a aplikácie. Access IBM aj Rapid Restore PC pomáhajú skracovat cas výpadkov, maximalizovat produktívnost a znižovat vysoké náklady na technickú podporu. Rad G je tiež pripravený na využitie technológie a služieb ImageUltra urcených na riadenie softvérových obrazov a znižovanie nákladov vdaka nižšiemu poctu obrazov, ktoré musí oddelenie IT spravovat.

Modely ThinkPad G40 pripravené na bezdrôtové pripojenie sa budú dodávat s predinštalovaným softvérovým nástrojom IBM Access Connections Version 2.6 na správu pripojení, ktorý umožní používatelom vyberat si zo širokého spektra dostupných pripojení. Nástroj tiež zabezpecí automatické rozpoznanie káblovej alebo bezdrôtovej siete LAN a prepne medzi nimi podla stanovených priorít a prenosovej rýchlosti. IBM ThinkPad G40 sa bude dodávat aj s tromi ergonomickými klobúcikmi neprehliadnutelného cerveného TrackPointu, cím sa dalej rozšíria možnosti na úpravu klávesnice ThinkPad.


Tento projekt je podporený z Európskeho sociálneho fondu

KURZY

29. 9. 2020

USD 1,170 0,003
CZK 27,148 0,015
GBP 0,910 0,005
HUF 365,700 1,580
CAD 1,566 0,003

SPOLUPRÁCA
SSDS

SAF

ReFIS