ČLÁNOK
VWFS uvádza na slovenský trh operatívny leasing
30. novembra 2001

Spoločnosť Volkswagen Finančné služby Slovensko (VWFS), s.r.o., uvedie od 1. decembra na slovenský trh operatívny lízing, ktorý je určený najmä pre stredne veľké a väčšie spoločnosti. Prostredníctvom operatívneho leasingu prevezme všetky starosti o vozový park VWFS. Ako na štvrtkovej tlačovej besede uviedol manažér oddelenia veľkoodberateľov Miroslav Suchý, v budúcom roku plánuje spoločnosť uzavrieť asi 400 zmlúv operatívneho leasingu, čo by malo predstavovať približne 5 % nových leasingových zmlúv.

Operatívny leasing spočíva v prenájme vozidiel klientom bez predkupného práva. Na rozdiel od finančného leasingu nepožaduje VWFS akontáciu a garantuje výšku mesačných splátok po celú dobu trvania leasingu. To umožňuje používať jeden daňový doklad a uľahčuje účtovnú evidenciu. Leasingová zmluva môže okrem toho zahŕňať aj bezplatné použitie náhradného vozidla počas 25 dní v roku. „Dôvodom uvedenia operatívneho lízingu je záujem už existujúcich klientov, ktorí využívajú služby finančného leasingu,“ uviedol Suchý. Mnohí veľkoodberatelia sú dcérskymi spoločnosťami zahraničných koncernov, ktoré tento spôsob leasingu veľmi často využívajú.

Spoločnosť bude v budúcom roku pokračovať v rozširovaní produktového portfólia. Na trh plánuje uviesť aj úverové financovanie a poistenie neschopnosti splácať splátky. VWFS očakáva, že sa na slovenskom trhu v roku 2002 predá približne 66 tis. vozidiel, z čoho 58 % by mali predstavovať vozidlá značky koncernu Volkswagen. Ako uviedol prokurista spoločnosti Vladimír Potuček, celkový počet uzavretých zmlúv v roku 2002 dosiahne asi 13 tis. a spoločnosť tak bude financovať každé tretie koncernové vozidlo.

Lízingová spoločnosť Volkswagen Finančné služby Slovensko vznikla koncom augusta 2000 fúziou spoločností ŠkoFin, s.r.o., a SK-Auto Leasing, s.r.o. Svoju činnosť oficiálne začala 1. októbra minulého roku.

Za prvých deväť mesiacov tohto roka uzavrela 9 680 zmlúv v obstarávacej hodnote bez dane z pridanej hodnoty vo výške 3,297 mld. Sk. Počet nových lízingových zmlúv tak medziročne vzrástol o 13,17 %. Nemecká spoločnosť Volkswagen Financial Services AG vlastní 58 % podiel v VWFS a zvyšnú časť kontroluje Porsche Bank AG.


Tento projekt je podporený z Európskeho sociálneho fondu

KURZY

3. 12. 2020

USD 1,215 0,009
CZK 26,420 0,009
GBP 0,904 0,001
HUF 357,630 0,230
CAD 1,569 0,007

SPOLUPRÁCA
SSDS

SAF

ReFIS