ČLÁNOK
VÚB reštrukturalizuje svoju pobockovú siet
24. februára 2003

Všeobecná úverová banka, a.s., Bratislava zaznamenala v Komárne a okolí nárast výberu vkladov oproti bežnej prevádzke. „Domnievame sa, že tieto výbery mohli vzniknút v súvislosti s nepochopením niektorých zmien na pobockách v regióne,“ informoval agentúru SITA hovorca banky Marián Horváth. Ako dodal, dôvodom reštrukturalizácie pobockovej siete banky je efektívnost fungovania jednotlivých obchodných miest a potenciál ich dalšieho rastu. „Kedže v niektorých miestach nie je predpoklad, že by sa aspon jeden z týchto faktorov mohol zlepšit, v priebehu apríla a mája uzavrie banka expozitúry v Zlatnej na Ostrove, Slovenských lodeniciach Komárno, Bátorových Kosihách a v Preselanoch,“ uviedol vrchný riaditel pre retailové bankovníctvo a clen predstavenstva VÚB Mário Drosc.

Ako dodal, v Nových Zámkoch banka zlúci dve pobocky do jednej a v Komárne prestahuje pobocku, ktorá v súcasnosti sídli v dvoch budovách, do jednej budovy. Na druhej strane však banka plánuje na iných miestach VÚB pobocky otvorit. „V apríli plánuje banka otvorit dalších sedem pobociek v Trencíne, Košiciach a Bratislave,“ skonštatoval Drosc. Podla neho, vznik nových, respektíve rušenie pôvodných obchodných miest, v plnej miere závisí od ekonomického potenciálu rozvoja daného regiónu.

„Pred pár týždnami banka rozbehla investicný plán na zatraktívnenie a redizajn všetkých pobociek banky, na ktorý vyclenila niekolko sto miliónov korún,“ konštatoval Drosc. Jednotlivé pobocky VÚB prechádzajú podla neho rekonštrukciou vonkajších a vnútorných priestorov, zjednocuje sa výzor obchodných miest a velká cast administratívy sa presúva do iných priestorov banky. Rekonštrukcia vonkajších a vnútorných priestorov v hodnote približne 30 mil. Sk caká v dohladnom case napríklad pobocky v Nitre a Komárne. „Banka má taktiež pripravený projekt na stomiliónové investície do každého obchodného miesta v oblasti informacných technológií,“ uzavrel Drosc.


Tento projekt je podporený z Európskeho sociálneho fondu

KURZY

21. 2. 2024

USD 1,081 0,001
CZK 25,380 0,049
GBP 0,856 0,000
HUF 387,980 0,300
CAD 1,462 0,006

SPOLUPRÁCA
SSDS

SAF

ReFIS