ČLÁNOK
VSŽ v Londýne aj s U.S. Steel
13. júla 1999

Agentúru SITA o tom informoval hovorca VSŽ Jozef Marko, priebeh a výsledky stretnutia však nekonkretizoval.

Predstavitelia VSŽ prezentovali v Londýne Koordinačnému výboru bánk podnikateľský plán spoločnosti na nasledujúcich päť rokov. Zástupcovia oboch strán zároveň začali diskusie o reštrukturalizácii VSŽ a reštrukturalizácií dlhov spoločnosti a rokovali tiež o návrhu stabilizačnej dohody (stand still agreement), ktorý je v záverečnej fáze prípravy. Koordinačný výbor bánk zastupuje záujmy veriteľských bánk VSŽ.

Pracovné rokovania sa v Londýne uskutočnili 7. a 8. júla za účasti zástupcu slovenskej vlády. Za VSŽ sa ich zúčastnili predseda predstavenstva a viceprezident pre financie Vladimír Repčák, podpredseda predstavenstva a prezident spoločnosti Gabriel Eichler a výkonný viceprezident pre financie John Frishkopf.

Štátny tajomník Ministerstva financií SR Vladimil Podstránsky v závere týždňa informoval, že ministerka financií SR Brigita Schmögnerová podpísala podmienky zmluvy medzi štátom a skupinou veriteľských bánk VSŽ Košice. Podpis samotnej dohody by sa mal uskutočniť v najbližších dňoch. Dohoda ustanovuje, že štát bude konať v zhode so zahraničnými investormi. Znamená to, že neuplatní záložné právo na svoje pohľadávky voči VSŽ samostatne, ale bude koordinovane postupovať s ostanými veriteľmi. Zmluva by mala tiež zabezpečiť účasť štátu spolu s veriteľmi v procese výberu strategického investora, ako aj zastúpenie ich predstaviteľov v orgánoch košickej spoločnosti.


Tento projekt je podporený z Európskeho sociálneho fondu

KURZY

22. 10. 2021

USD 1,163 0,001
CZK 25,655 0,040
GBP 0,844 0,001
HUF 363,520 0,130
CAD 1,434 0,002

SPOLUPRÁCA
SSDS

SAF

ReFIS