ČLÁNOK
VSŽ má záujemcov o všetkých 6 firiem, ktoré chce predať
30. novembra 2002

VSŽ, a.s., zaregistrovala záujemcov o všetkých šesť dcérskych spoločností, ktoré začiatkom novembra ponúkla na predaj. Ide o VSŽ Vzdelávacie a poradenské centrum, a.s., Tehelne Temako a.s., Byty – Servis, s.r.o., Koksmont, a.s., Getra, a.s., a VSŽ Ferrotour, a.s. Po zosumarizovaní ponúk sa uskutočnia rokovania s jednotlivými záujemcami, na ktorých sa dohodne ďalší postup. Agentúru SITA o tom informoval hovorca VSŽ Marián Boga. Uviedol tiež, že termín ukončenia týchto rokovaní sa v súčasnosti nedá odhadnúť.

Úmysel predať svoje podiely v šiestich firmách, ktorých predmetom činnosti sú zväčša služby alebo výroba, avizovala VSŽ formou inzerátov začiatkom novembra. „Správa týchto spoločností v holdingu neprináša žiadnu synergiu a našou snahou je nájsť pre ne vhodných strategických investorov,“ povedala v súvislosti s plánovanými predajmi Andrea Straková, PR manažérka skupiny Penta pre Slovensko. Penta je najväčším akcionárom VSŽ.

VSŽ chce predať VSŽ Vzdelávacie a poradenské centrum, a.s., Košice, ktoré sa zameriava na servis vzdelávacích služieb. Firma má základné imanie 1 mil. Sk. Predávaná akciová spoločnosť Tehelne Temako so základným imaním 13,8 mil. Sk vyrába stavebné murárske materiály a keramické stavebné diely. Kapitálovú účasť vo výške 100 % predáva VSŽ aj vo firme Byty – Servis, s.r.o., Košice, ktorá poskytuje služby v oblasti správy a údržby bytov a nebytových priestorov a v súčasnosti má v správe 4 698 bytových jednotiek.

Na predaj je aj balík 67 % akcií spoločnosti Koksmont, a.s., Košice, ktorá sa zameriava na opravy žiaruvzdorných výmuroviek a stavebné práce v rámci poskytovania služieb pre U.S. Steel Košice. Základné imanie Koksmontu je 1 mil. Sk. Rovnaký podiel VSŽ predáva aj v akciovej spoločnosti Getra so základným imaním 3 mil. Sk. Getra vyrába, opravuje a rekonštruuje železničné trate vo východoslovenskom regióne a zaoberá sa aj aluminotermickým zváraním koľajníc. Posledným avizovaným podielom z portfólia VSŽ určeným na predaj je 99,06 % akcií firmy VSŽ Ferrotour, a.s., Košice so základným imaním 8,6 mil. Sk. Spoločnosť sa zameriava na služby v oblasti cestovného ruchu.


Tento projekt je podporený z Európskeho sociálneho fondu

KURZY

17. 5. 2024

USD 1,084 0,002
CZK 24,722 0,013
GBP 0,857 0,002
HUF 387,600 1,420
CAD 1,478 0,003

SPOLUPRÁCA
SSDS

SAF

ReFIS