ČLÁNOK
Vo Veľkej Británii má internet zavedených 45 percent domácností
1. februára 2002

Podľa posledných údajov britskej spravodajskej spoločnosti BBC má takmer každá druhá domácnosť vo Veľkej Británii v súčasnosti zavedený prístup na internet. Ako uviedla BBC na internetovej stránke, percento domácností pripojených na internet za posledné tri mesiace vzrástlo z 39 na 45 %. Neobmedzený prístup do celosvetovej siete pritom vo Veľkej Británii využíva viac ako 4 milióny domácností.

Penetrácia internetu na britských ostrovoch výrazne rastie napriek v tomto roku očakávanému zvýšeniu cien. Nízke ceny neobmedzeného pripojenia umožňujú užívateľom surfovať celé hodiny, vznikajú však obavy, že menší poskytovatelia prístupu na internet nebudú schopný uhrádzať svoje záväzky alebo budú odkúpený veľkými spoločnosťami, čo môže ceny zdvihnúť.

Britský telekomunikačný regulátor Oftel však plánuje zaviesť určité opatrenia, ktoré by zabezpečili budúcnosť neobmedzených internetových služieb. Najvýznamnejším krokom v tomto smere má byť nariadenie bývalému telekomunikačnému monopolu British Telecom, ktoré mu neumožní vyžadovať od konkurenčných operátorov využívajúcich jeho siete platby za neobmedzený internetový prístup vopred. V súčasnosti totiž nezávislí telekomunikační operátori platia za obmedzené prístupy dodatočne, sú však povinný platiť vopred za populárne neobmedzené internetové služby.

Zjednodušenie platobných podmienok má povzbudiť menších poskytovateľov telekomunikačných služieb v ďalšom poskytovaní neobmedzených internetových balíkov. Oftel poskytol BT a jeho menším rivalom čas na pripomienkovanie tohto plánu do 25. februára, následne vydá konečné rozhodnutie.


Tento projekt je podporený z Európskeho sociálneho fondu

KURZY

18. 6. 2024

USD 1,072 0,000
CZK 24,767 0,068
GBP 0,845 0,000
HUF 395,130 1,120
CAD 1,473 0,001

SPOLUPRÁCA
SSDS

SAF

ReFIS