ČLÁNOK
Vlastníci Českých radiokomunikací odmietli rozdelenie firmy
10. apríla 2002

Mimoriadne valné zhromaždenie Českých radiokomunikací (ČRK) neprinieslo veľa prekvapení. Ukázalo však, že druhú najväčšiu telekomunikačnú firmu v ČR čakajú zmeny v štruktúre vlastníkov.

Na zhromaždení, ktoré sa uskutočnilo na návrh minoritného akcionára Netla Management, sa diskutovalo okrem iného aj o znížení kapitálu firmy na stotinu, či o predaji dcérskych spoločností RadioMobil a Contactel.

Mimoriadne zhromaždenie, ktoré trvalo 12 hodín, sa postupne zmenilo na hádku medzi Netla Management a predstavenstvom ČRK o budúcnosti telekomunikačnej firmy.

Predstaviteľ spoločnosti Netla, ktorý si neprial byť menovaný, uviedol pre agentúru Reuters, že svojimi návrhmi chceli prinútiť hlavných akcionárov, aby zverejnili ďalšie zámery s Radiokomunikacemi v budúcnosti.

„Existuje tu plán na predaj aktív. V súčasnosti je to len otázka načasovania a ďalších podmienok,“ uviedol po valnom zhromaždení predstaviteľ firmy Netla. Kým vedenie Rádiokomunikací sa drží tézy, že firma pracuje na strategickom pláne, ktorý bude k dispozícií až v máji, zdroj z firmy pripustil, že sa chystá reštrukturalizácia spoločnosti.

České Radiokomunikace vlastnia pozemné vysielače pre rozhlasové a televízne vysielanie, minoritný podiel v lukratívnom mobilnom operátorovi RadioMobil, ktorý je kontrolovaný Deutsche Telekom, a spolu s dánskym operátorom TDC vlastní stratovú Contactel, prevádzkujúcu sieť pevných liniek.

Situáciu skomplikuje i redukovanie investičných plánov nadmerne zadlženého Deutsche Telekom, čo pravdepodobne predĺži reštrukturalizáciu. Postup hlavných akcionárov ČRK ovplyvní aj stredajší výsledok tendra na predaj až 78 % akcií Českého Telekomu.


Tento projekt je podporený z Európskeho sociálneho fondu

KURZY

26. 11. 2020

USD 1,190 0,001
CZK 26,138 0,037
GBP 0,891 0,000
HUF 361,180 0,050
CAD 1,547 0,001

SPOLUPRÁCA
SSDS

SAF

ReFIS