ČLÁNOK
Vladimír Masár poprel tvrdenia o nekalých privatizačných obchodoch
24. mája 2001

Prezident spoločnosti Deloitte&Touche na Slovensku Vladimír Masár odmietol informácie predsedu Strany demokratického stredu (Stred) Ivana Mjartana, podľa ktorých mal upozorňovať na „veľmi nekalé obchody“ pri privatizácii niektorých spoločností. „Som prekvapený vyjadrením pána Mjartana,“ povedal Masár, ktorý o takýchto vyjadreniach „nič nevie“.

Ako ďalej zdôraznil, „môžem povedať za Transpetrol, kde pôsobíme ako poradca pre privatizáciu, že k žiadnym nekalým praktikám nedochádza“. Masár mal podľa Mjartana na ich nedávnom stretnutí upozorniť na nekalé obchody, ku ktorým dochádza pri privatizácii Slovenského plynárenského priemyslu, Transpetrolu, ako i pri privatizácii niektorých bánk.

Predseda strany Stred na tlačovej besede tvrdil, že s Masárom máva pravidelné stretnutia, na ktorých diskutujú o odborných témach. Ako v stredu Masár potvrdil, so šéfom strany Stred sa stretáva, stretnutia však nie sú pravidelné. Bývalý guvernér Národnej banky Slovenska Masár, ktorý pred dvoma rokmi dostal od Mjartana ponuku na pôsobenie v jeho strane, vtedy takúto možnosť odmietol.

Podľa Mjartana chce Stred v prípade účasti v budúcej vládnej koalícii navrhnúť Masára do nespresnenej funkcie člena vlády. Masár sa medzičasom stal aj členom Rady pre vysielanie a retransmisiu ako kandidát Slovenského syndikátu novinárov.


Tento projekt je podporený z Európskeho sociálneho fondu

KURZY

24. 5. 2024

USD 1,084 0,001
CZK 24,736 0,002
GBP 0,852 0,001
HUF 385,180 1,900
CAD 1,487 0,003

SPOLUPRÁCA
SSDS

SAF

ReFIS