ČLÁNOK
Vláda zrejme oddiali konečný termín pre ponuky na SP
21. novembra 2001

Slovenská vláda pravdepodobne oddiali konečný termín pre predkladanie ponúk na akvizíciu najväčšej poisťovne v SR. Kabinet však stále plánuje nájsť nového vlastníka poisťovne do konca tohto roku. Informovali o tom zdroje blízke vláde. Vláda plánuje predať celý svoj 67-percentný podiel v spoločnosti Slovenská poisťovňa a.s. (SP) strategickému investorovi. Súčasný konečný termín pre predkladanie záväzných ponúk je 3. december.

Avšak vládny zdroj, ktorý si neželal byť menovaný, uviedol, že termín na predloženie ponúk sa pravdepodobne oddiali o niekoľko dní. „Spoločnosti, ktoré sa zúčastňujú tendra, uskutočnia na začiatku decembra svoje valné zhromaždenia, na ktorých sa bude diskutovať aj o akvizícii. Zdá sa, že pravdepodobne bude potrebných o niekoľko dní viac ako sme očakávali,“ oznámil nemenovaný zdroj.

Štyria záujemcovia dokončili v pondelok hĺbkovú kontrolu due dilligence v SP. Do užšieho kola postúpila holandská poisťovňa Aegon, nemecká Allianz AG, talianska La Fondiaria a holandská skupina Eureko. Privatizácia SP, ktorá bude nasledovať po predaji dvoch najväčších slovenských bánk, sa považuje za jeden z hlavných krokov v rámci reštrukturalizácie slovenského finančného sektora. SP momentálne kontroluje takmer polovicu poistnom trhu v SR.


Tento projekt je podporený z Európskeho sociálneho fondu

KURZY

12. 7. 2024

USD 1,089 0,004
CZK 25,341 0,020
GBP 0,840 0,003
HUF 391,900 2,050
CAD 1,483 0,004

SPOLUPRÁCA
SSDS

SAF

ReFIS