ČLÁNOK
Vláda SR zvažuje tretiu ponuku U.S. Steel Group
26. októbra 1999

Vláda Slovenskej republiky v súčasnosti zvažuje tretiu ponuku americkej spoločnosti U.S. Steel Group na vstup do VSŽ, a.s., Košice, ktorá je jedným z najväčších slovenských podnikov. Uviedla to v pondelok ministerka financií SR Brigita Schmögnerová. „U.S. Steel momentálne pracuje na tretej ponuke. Prvá nebola akceptovateľná, pričom druhá bola neporovnateľnejšie výhodnejšia,“ povedala ministerka.

Dodala, že dôvodom odmietnutia predchádzajúcich ponúk nebola finančná čiastka, ktorú U.S. Steel ponúkala, ale investičný plán, s ktorým vláda vyjadrila svoju nespokojnosť. Ministerka zároveň potvrdila pokračujúci záujem o VSŽ aj zo strany iných spoločností, odmietla však uviesť ich počet, vzhľadom na rozdielnu mieru ich angažovanosti. Schmögnerová tiež vyjadrila sklamanie vlády nad spôsobom, akým Deutsche Bank k pripravovanej dohode o predaji VSŽ pristupovala, o čom banku nedávno informovala.

Slovenský kabinet plánuje skompletizovať predaj VSŽ začiatkom budúceho roka. Z iných oblastí ministerka očakáva predaj Slovenských telekomunikácií, ktorý by sa mal zrealizovať v prvom štvrťroku 2000 a zároveň je optimistická v súvislosti s blížiacim sa rozhodnutím o privatizácii ropnej spoločnosti Slovnaft. Poradcom pre privatizáciu firmy Slovnaft sa začiatkom tohto roku stala konzultačná spoločnosť Salomon Smith Barney, ktorá zaznamenala až 11 kandidátov na odkúpenie podniku.


Tento projekt je podporený z Európskeho sociálneho fondu

KURZY

30. 5. 2024

USD 1,082 0,004
CZK 24,770 0,039
GBP 0,851 0,000
HUF 389,450 2,370
CAD 1,483 0,001

SPOLUPRÁCA
SSDS

SAF

ReFIS